Çözüldü Ondalık kısımdaki virgülü noktaya çevirme

akdolunay

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Ekteki dosyada F sutunundaki ondalık kısmdaki virgülleri Control F Buldan noktaya çevirdiğim zaman tarih gibi formatlara çevriliyor.
Buradaki virgülleri topluca noktaya nasıl çevirebilirim.
Kullandığım ofis versiyonu 2013
Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Eklediğiniz belgedeki veriler, üzerinde herhangi bir işlem yapılmamış ham veri değil sanırım.
Verinin kaynağı neresiyse, oradan TXT formatında veri alırsanız daha anlamlı olabilir.

CTRL+H (BUL>DEĞİŞTİR) işlemi yapılmış hali F sütununda ve bu işlemin yapılmamış hali anlaşılan O sütunundakiler.
Bilgisayarınızdaki ONDALIK ayracı ve TARİH ayracı ayarlarıyla ilgili bur durum diye tahmin ediyorum.

Asıl veri O sütununda ve başka bir sütunda formülle çözüm için şunu kullanabilirsiniz.

Kod:
You must log in to view content
(1 satır)

CTRL+H (BUL>DEĞİŞTİR) işlemi yapılmış hali F sütununda ve bu işlemin yapılmamış hali anlaşılan O sütunundakiler.
Bilgisayarınızdaki ONDALIK ayracı ve TARİH ayracı ayarlarıyla ilgili bur durum diye tahmin ediyorum.

Asıl veri O sütununda ve başka bir sütunda formülle çözüm için şunu kullanabilirsiniz.

Kod:
(1 satır)
Ömer Bey İlginiz için teşekkür ederim.
Formülü uyguladım. Ancak aşağıda bazı sayılarda tam olarak çevirmedi mesela 0,04'ü 0.40 olarak çevirdi.

1615474254053.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba,
O8 hücresine 0,09 yazıp aşağıdaki kodu P9 hücresine yapıştırıp deneyiniz. 0.09 olacaktır.
O8 hücre değerini 2,98 yapınca da 2.98 e dönecektir.

Kod:
(1 satır)

yada

Kod:
(1 satır)

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum