Çözüldü Office 365 ole hatası hakkında

bychilavert

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

Kullanmakta olduğum Microsoft Office 365 programında son dönemde Excel'in açılışında "Microsoft Excel başka bir uygulamanın OLE eyleminin tamamlanmasını bekliyor" hatasını vermektedir. İnternette yazılan bir çok çözüm yolunu denedim ama kalıcı bir çözüm bulamadım. Bu sorun ile karşılaşan yada çözümünü bilen arkadaşlar yardım edebilirmisiniz.

Ekli dosyalar

• 1.webp
    1.webp
    5.3 KB · Görüntüleme: 156
  • 2.webp
    2.webp
    8.5 KB · Görüntüleme: 149
  • 4.webp
    4.webp
    28.6 KB · Görüntüleme: 157
Merhaba

Kullanmakta olduğum Microsoft Office 365 programında son dönemde Excel'in açılışında "Microsoft Excel başka bir uygulamanın OLE eyleminin tamamlanmasını bekliyor" hatasını vermektedir. İnternette yazılan bir çok çözüm yolunu denedim ama kalıcı bir çözüm bulamadım. Bu sorun ile karşılaşan yada çözümünü bilen arkadaşlar yardım edebilirmisiniz.
DDE seçilmiş olmasına rağmen sorun devam ediyor.

Merhabalar @ByChilavert aynı konu ile Microsoftun sayfasında aşağıdaki linkte konu açılmış ve sonuç olarak McAfee virüs programının gerçek zamanlı korumasını devre dışı yapınca sorun çözülmüş. Kullandığınız virüs programı hangisi bilmiyorum ama belki sizin virüs programında da böyle bir çakışma mevcuttur.

yada Aşağıdaki Linklerde faydalı olabilir. İnceleyiniz.

Merhabalar @ByChilavert aynı konu ile Microsoftun sayfasında aşağıdaki linkte konu açılmış ve sonuç olarak McAfee virüs programının gerçek zamanlı korumasını devre dışı yapınca sorun çözülmüş. Kullandığınız virüs programı hangisi bilmiyorum ama belki sizin virüs programında da böyle bir çakışma mevcuttur.

yada Aşağıdaki Linklerde faydalı olabilir. İnceleyiniz.

Merhaba belirtmiş olduğunuz makalelerdeki işlemleri daha önceden denedim ve çözüme ulaşamdım. Aktif eklenti yok hepsinin çekini kaldırdım. DDE seçeneğini seçtim Kaspersky kullanıyorum ordan istisnalardan kullandığım dizini ekliyorum. Ama sorun devam ediyor Excel leri tek tek açtığım zaman sorun yok ama birden fazla excel açtığım zaman bu hatayı veriyor. Bir türlü çözüm bulamadım.

Bu linklerde makrolu çözüm önerileri de var onları da deneyebilirsiniz. Yada kullandığınız virüs programının siz isteseniz de engellemelerini önleyememe ihtimallerinden ötürü virüs programınızı değişmeyi de deneyebilirsiniz.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
4