Çözüldü Multi Page Penceresinde UserForm Açma

sedat2161

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hayırlı günler hocalarım.Multi Page penceresine userform eklenebilirmi.

Çözüm
Page2'de

-- üstte,i 4'erli 2 grup halindeki 8 adet TextBox ve
-- altta 1'er tanesine RowSource belirlemesi yapılmış (ikisi de aynı alandan veri alıyor o da aşrı bir mevzu)
diğerlerine neyin geleceği belli olmayan 2 grup halindeki 6 Combobox

için ne işlem yapılmak istenildiğini malesef anlayamadım.

Bu nesnelere yazılan veya seçilecek değerler, KAYDET düğmesine tıklandığında nereye kaydedilecek belli değil.
Aynı personele ait bilgileri Excel sayfası olarak aynı sayfaya yazmanız gerektiği kanaatindeyim.
Şayet "evet, zaten öyle yapılacak" diyorsanız, BİLGİ sayfasında bunlar için hangi sütunların kullanılacağı da belli değil.
Girişi yapılacak verilerin neden iki Multipage sayfasına bölündüğü de belli değil.
Veri girişi sırasında unutma...
İlgili MultiPage seçildiğinde, belgenizde zaten mevcut olan bir userformu açıp, o form üzerinden yapılan işlem sonuçlarını,
Multipage 'de veya Multipage'in içinde olduğu userformda kullanmak mı istiyorsunuz?
Diyelim ki açtınız; neyi amaçladığınızı net ifade ederseniz bir hal çaresine bakılır.

.

İlgili MultiPage seçildiğinde, belgenizde zaten mevcut olan bir userformu açıp, o form üzerinden yapılan işlem sonuçlarını,
Multipage 'de veya Multipage'in içinde olduğu userformda kullanmak mı istiyorsunuz?
Diyelim ki açtınız; neyi amaçladığınızı net ifade ederseniz bir hal çaresine bakılır.

.
Hocam amacım açtığım 2. sayfa olan Gelir ve Kesinti sayfasına Mulipage 2. sayfasından bilgi aktarmak. Senaryo üretmeye çalışıyorum. Başta acaba userformmu açsam dedim ama şu an eklediğim dosyamda page 2 den bilgi girilip aktarılsa çözüm olur sanırım.

Ekli dosyalar

Page2'deki Combobox nesnelerinde hangi verilerin listesini göreceksiniz?

Neticede GELİR/KESİNTİ herneyse, ilgili kaydı bir kişiyle ilişkilendirmeyecek misiniz?
O halde neden ikinci bir sayfaya ihtiyaç duyuyorsunuz?

Page1'de üst kısma Page2'deki nesneleri taşıyıp, kişi bağlantısını da sağlamayı neden düşünmüyorsunuz?
Amacınızı net olarak anlamadım.

.

Page2'deki Combobox nesnelerinde hangi verilerin listesini göreceksiniz?

Neticede GELİR/KESİNTİ herneyse, ilgili kaydı bir kişiyle ilişkilendirmeyecek misiniz?
O halde neden ikinci bir sayfaya ihtiyaç duyuyorsunuz?

Page1'de üst kısma Page2'deki nesneleri taşıyıp, kişi bağlantısını da sağlamayı neden düşünmüyorsunuz?
Amacınızı net olarak anlamadım.

.
Hocam dosyayı fazla karıştırmak istemiyorum. Bölümlere ayırmak istiyorum. Onun için multipage pencerelerini kullanmak istedim. Bu Bölüm sabit bilgilerin olacağı bir bölüm olacak illerde bordro sayfasına buradan bilgi aktarma istiyorum.

Sanırım Combobox'un kaynağı olacak alanı ayarlayamadınız.
VBA ekranında, View menüsünden Properties'i seçtiğinizde,
görselde solda dikey gördüğünüz kısım aktif hale gelir.

Combobox'un açılır liste kaynağını işaretlediğim şekilde elle yazarak ayarlarsınız.

1609183023697.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sanırım Combobox'un kaynağı olacak alanı ayarlayamadınız.
VBA ekranında, View menüsünden Properties'i seçtiğinizde,
görselde solda dikey gördüğünüz kısım aktif hale gelir.

Combobox'un açılır liste kaynağını işaretlediğim şekilde elle yazarak ayarlarsınız.

1609183023697.webp
İyi akşamlar hocam verdiğiniz komutu ayarladım. Benim şu anki yapmak istediğim eklediğim butonlardan GELİR VE KESİNTİ sayfasına bilgileri kaydetme ve görüntüleme. Bir kod buldum sayfaya uygulamaya çalıştım ama olmuyor.

Private Sub CommandButton1_Click()

Dim pir As String
Dim i As String
pir = TextBox30
Range("C3").Value = pir

Dim pir1 As String
Dim i1 As String
pir1 = TextBox31
Range("C4").Value = pir1

End Sub

Moderatörün son düzenlenenleri:
İyi de Page2'deki hangi nesnedeki bilginin hangi sayfa hangi sütuna kaydedilmek istenildiğini anlayamadım.

Diyelim userform üzerinden birkaç satırlık veri girişi yapıldı.
Bu kayıtlar excel sayfasında nasıl konumlanacak onu görmek gerekiyor.
Ayrıca Page2'deki KAYDET gibi bir düğme yok, Pafe1 ve Page2'deki verilerin tümü Page1'deki KAYDET düğmesiyle mi kaydediecek?
Nereye kaydedilecek (sayfa/sütun adı gibi net yazın) ?
Formdaki bilgiler ayrı sayfalara kaydediecekse, bu iki kaydın ortak noktası (sonradan kayıt düzeltmesi vs aşamasında gerekecek) Sıra No'su mu olacak?

En iyisi combobox rowsource özelliği ayarlanmış yeni haliyle yeni örnek belge ekleyin ve yukarıda belirttiğim hususları biraz netleştirin.

.

İyi de Page2'deki hangi nesnedeki bilginin hangi sayfa hangi sütuna kaydedilmek istenildiğini anlayamadım.

Diyelim userform üzerinden birkaç satırlık veri girişi yapıldı.
Bu kayıtlar excel sayfasında nasıl konumlanacak onu görmek gerekiyor.
Ayrıca Page2'deki KAYDET gibi bir düğme yok, Pafe1 ve Page2'deki verilerin tümü Page1'deki KAYDET düğmesiyle mi kaydediecek?
Nereye kaydedilecek (sayfa/sütun adı gibi net yazın) ?
Formdaki bilgiler ayrı sayfalara kaydediecekse, bu iki kaydın ortak noktası (sonradan kayıt düzeltmesi vs aşamasında gerekecek) Sıra No'su mu olacak?

En iyisi combobox rowsource özelliği ayarlanmış yeni haliyle yeni örnek belge ekleyin ve yukarıda belirttiğim hususları biraz netleştirin.

.
combobox rowsource özelliği ayarlanmış yeni haliyle yeni örnek belgeyi ekledim. Son yapılan değişikleri de ekledim.

Ekli dosyalar

Page2'de

-- altta 1'er tanesine RowSource belirlemesi yapılmış (ikisi de aynı alandan veri alıyor o da aşrı bir mevzu)

Bu nesnelere yazılan veya seçilecek değerler, KAYDET düğmesine tıklandığında nereye kaydedilecek belli değil.
Aynı personele ait bilgileri Excel sayfası olarak aynı sayfaya yazmanız gerektiği kanaatindeyim.
Şayet "evet, zaten öyle yapılacak" diyorsanız, BİLGİ sayfasında bunlar için hangi sütunların kullanılacağı da belli değil.
Girişi yapılacak verilerin neden iki Multipage sayfasına bölündüğü de belli değil.
Veri girişi sırasında unutma, yanılma ihtimali çok yüksek bence.

Şayet iki MPage e yazılan/seçilen veriler iki ayrı Excel sayfasına yazdırılacaksa bu kez de hangi kesinti/gelir ek bilgisi hangi personele aittir sorusu ortada kalır, çünkü ilgili sayfada TC gibi bir sütun da göremedim.

.

Çözüm
Page2'de

Veri girişi sırasında unutma, yanılma ihtimali çok yüksek bence.

Şayet iki MPage e yazılan/seçilen veriler iki ayrı Excel sayfasına yazdırılacaksa bu kez de hangi kesinti/gelir ek bilgisi hangi personele aittir sorusu ortada kalır, çünkü ilgili sayfada TC gibi bir sütun da göremedim.

.
Sayın Ömer hocamın uyarılarını dikkate alarak. Dosya üzerinde yeni değişiklikler yapıyorum. Bu Konu çözülmüş ve kapanmıştır.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
11