S

Çözüldü Makrolar ile Ürün Kataloğu Oluşturma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan selimtyg
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

selimtyg

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Öncelikle Merhaba,
Forumda yeniyim ve ben Excel de makro kullanarak katalog oluşturmak istiyorum.
Katalog oluştur dediğimde x sayfasındaki verileri kopyalayıp görselleri ile birlikte katalog diye oluşturduğum sayfaya marka sına göre başlıklarla aldırmak
istiyorum. Örnek bir dosya şuan hazırlıyorum. Genel bir bilgi almak istiyorum yapılan örnekler var mı yada nasıl bir yol izlemem gerekli

Örnek dosya ektedir. Kusura bakmayın hocam benim hatam ilk önce forum kurallarını okumam gerekiyordu.
Örnek dosyada resimleri çektim ama katalog sayfasına atarken makro ile aktarmak istiyorum. Ürün adına göre sıralamak istiyorum yeni sayfada

Ekli dosyalar

Merhaba.

Açtığınız benzer içerikli konu sayfasında sonuca ulaşıldı galiba.
Fikrimi bu konu safasına yazayım dedim.

Bence; hücreye resim ekleme yerine, hücre açıklamasına resim ekleme seçeneğini değerlendirmelisiniz.
Sağ üstteki ARA kısmını kullanarak hücre açıklamasına resim şeklinde arama yaparsanız;
konuya ilişkin örnek uygulamalara ulaşabilirsiniz.
Bu seçeneğin en önemli avantajı dosya boyutunun şişmemesidir.

.

@Ömer BARAN Hocam konulara baktım ben ben bu kataloğu resimli prf olarak vereceğim için hücreye açıklamasına resim ekleme benim işimi görmüyor.
Ben 1. sayfada ürünleri listeleyeceğim resimleri ile birlikte ve orada örnek veriyorum x sütununda evet ve ya hayır yazacağım katalog sayfasında evet yazılanları otomatik olarak çektirmek istiyorum. Örnek bir video var eğer paylaşmam sorun olmayacaksa youtube den paylaşayım. Ne yapmak istediğimi video daha iyi anlatmış olacaktır.

Sayın @selimtyg .

Aşağıdaki konu sayfasında bir uygulama mevcut.

Resimler hücre açıklaması olarak eklenip, hücrenin boyutlarına göre orantılanarak hücreye ortalanıyor ve
hücre açıklamaları (resim) görünür halde bırakılıyor. Bu durumda da mevcut görünüm nasılsa o haliyle (resimli)
pdf olarak kaydedimesine de bir engel yok.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...