Çözüldü Koşullu Biçimlendirme Uygulama Hedefi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SilinenUye8231

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, hayırlı akşamlar.

Ekte gönderdiğim excel dosyamda koşullu biçimlendirme mevcut, bu sayfaya başka bir sayfadan veya hücreden bilgi kopyalayıp yapıştırdığım zaman, koşullu biçimlendirmedeki uygulama hedefi karmakarışık oluyor, formüllerle bunun önüne nasıl geçebilirim.
Formüller ad yönetici ile yapmaya çalıştım olmadı.

Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

Sayın leguminosea ilginiz için çok teşekkür ediyorum, dosya ortak ağda kullanıldığı için herkes bu işlemi yapmadığı için maalesef bozuluyor.
O zaman ağda ortak kullanılan sayfanız farklı bir sayfada olsun. siz orjinal sayfaya verilerinizi formülle alın.
Mesela ağda, diğer kullanıcılar sayfa 2 çalışma yapsınlar, ama orjinal sayfanız olan sayfa 1'de A1 hücresine;
=EĞER(Sayfa2!A1="";"";Sayfa2!A1)
şeklinde yapıştırıp, aşağı ve sağa doğru çoğaltın. biçimlendirmeniz korunmuş olur.

Sayın @SilinenUye8231 .

Sayın @leguminosea DEĞER yapıştırma işleminden söz etmiş ve siz de bunun mümkün olamayabileceğini beritmişsiniz.

Koşullu biçimlendirme için hangi formülü uygularsanız uygulayın,
başka bir alandan kopyalanan bir veri B sütununa yapıştırıldığında UYGULAMA HEDEFİ
bu yapıştırma işleminden MUTLAKA etkilenir.

Kendiniz de benzeri bir yapı oluşturmuşsunuzdur kuvvetle muhtemel ancak yine de
kayıtlara geçmesi ve alternatif çözüm önerisi içermesi bakımından sorunuzla ilgili gikrimi/öneremi ileteyim dedim.

Mükerrerlik kontrolünü hedeflediğiniz anlaşıldığına göre;
sayma ve koşullu biçimlendirmeyi başka bir alanda kullanmanız gerekecek.
I sütununun yapıştırma alanı dışında kaldığından ve tıpkı A sütununda olduğu gibi sütundaki
formülün yeteri kadar aşağı doğru kopyalandığından emin olunmalıdır (Ben A ve I sütunundaki formülü 250'nci satıra kadar çoğalttım)

.

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7