fledermaus

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Ekte paylaşmış olduğum dosyada G10:D10 hücreleri için uygulamış olduğum koşullu biçimlendirme çalışmıyor.

Başka boş bir dosyada denediğimde doğru sonucu alıyorum ancak kendi çalışma kitabımda çalışmama nedenini anlayamadım.

Konuyla ilgili yardımlarınızı rica eder, herkese iyi çalışmalar dilerim.

Syg,

Ekli dosyalar

Çözüm
Ben mi yanlış anladım emin değilim.

-- C8:J62 hücre aralığını (C sütunundaki değere göre renklenecek alan) seçin,
-- bu alan seçiliyken KOŞULLU BİÇİMLENDİRME'de =$C8="A" formülünü uygulayıp renk belirleyin,
işlemi onayladıktan sonra C sütununa A yazılan satırlarda C-J sütunlarının renklenmesi gerekir.

Bakalım kim daha iyi fal bakmış. :)

-- bu alan seçiliyken KOŞULLU BİÇİMLENDİRME'de =$C8="A" formülünü uygulayıp renk belirleyin,
işlemi onayladıktan sonra C sütununa A yazılan satırlarda C-J sütunlarının renklenmesi gerekir.

Çözüm

Hocam Merhaba,

Bu sefer konuyu açıklayıcı biçimde yazdığımı düşünüyorum .:)

Formül çalıştı :) yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Benimki neden çalışmadı onu anlayamadım açıkçası.

Syg,

Hocam peki bu biçimlendirmeyi C sütununu işin içine katmayıp sadece D,E,F,G,H,I,J, sütunlarındaki hücrelerde yapmak istersem formülü nasıl revize etmek gerekir ?

Yani kriter C sütununa yazıldıktan sonra renklendirme aşağıdaki gibi olmalı.

1646310716016.webp

Normalde ilk mailimde paylaşmış olduğum dosyada $C8:$C12="A" olarak uyguladığım formül boş bir çalışma kitabında doğru sonucu veriyor. Ancak benim dosyamda çalışmıyor. Neyin yanlış olduğunu anlayamadım açıkçası

1646310620744.webp

Syg,

Ekli dosyalar

• 1646310612504.webp
    1646310612504.webp
    10 KB · Görüntüleme: 4
Moderatörün son düzenlenenleri: