Çözüldü Klasörden Boşlukları Atlayan Resim Çağırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bilisim2010

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhaba ekte gönderdiğim dosyada klasörden çağırdığım resimler bulunmakta resimleri c hücresine =birleştir formülüyle a hücresinde sabit olan stok kodlarını çağırıyorum. formülü aşağıya doğru çektiğimde bir satırdan sonrası gelmiyor. klasörde o stok koduna ait resim olmadığı için orada duruyor devam etmiyor.

benim istediğim formülü aşağı çektiğimde klasörde olmayanları boş atlasın olanları göstersin. böylece resmi olan vede olmayan stokları tespit etmiş olacağım. saygılarımla örnek excel dosyası ekte gönderdiğim rar ile sıkıştırılmış resim klasörünün içerisindedir.

Ekli dosyalar

Çözüm
@bilisim2010

Konu açılış mesajında bu isteğinizden/amacınızdan söz etmemiştiniz.
Son mesajınızdan, esas amacınızın görselleri excel belgesine eklemek olmadığını,
sadece klasörde hangilerinin görseli olmadığını öğrenmek istediğinizi düşündüm.

Aşağıdaki;
-- birinci kod, C ve D sütununa klasörde görseli olmayan stok kodlarını ve adlarını boşluksuz olarak listeler,
-- ikinci kod, C sütununa sadece görseli olmayanların karşısına RESİM YOK yazar.
İsteğinizin karşılığı hangisi ise onu kullanırsınız.

VBA:
You must log in to view content
(8 satır)
@bilisim2010

Bence formül vs yazmaya gerek yok.
Excel belgesiyle aynı dizinde bulunan ve A sütunundaki STOK KODUna göre adlandırılmış görselleri
aşağıdaki kod D sütununa ekler. Görsellerin konumlandırılacağı sütun adını, kodun baş tarafındaki
XDu = "D" kısmından değiştirebilirsiniz.

Ayrıca isterseniz bir de aşağıda belirttiğim konu sayfasına bir göz atmanızda yarar var.
İlgili konu sayfasındaki kodlamada, ilgili görseller hücreye değil hücre açıklamasına ekleniyor ve
böylece de dosya boyutunun büyümesinin önüne geçilmiş oluyor.

VBA:
(26 satır)

@bilisim2010

Bence formül vs yazmaya gerek yok.
Excel belgesiyle aynı dizinde bulunan ve A sütunundaki STOK KODUna göre adlandırılmış görselleri
aşağıdaki kod D sütununa ekler. Görsellerin konumlandırılacağı sütun adını, kodun baş tarafındaki
XDu = "D" kısmından değiştirebilirsiniz.

Ayrıca isterseniz bir de aşağıda belirttiğim konu sayfasına bir göz atmanızda yarar var.
İlgili konu sayfasındaki kodlamada, ilgili görseller hücreye değil hücre açıklamasına ekleniyor ve
böylece de dosya boyutunun büyümesinin önüne geçilmiş oluyor.

VBA:
(26 satır)

öncelikle açıklamanız için teşekkür ederim baran bey ben bu exceli hiçbir yerde kullanmayacağım burada yapmak istediğim 5206 stoğun içerisinde resimleri olmayanları tespit etmek adet olarak tespit ettim ancak hangi stok kodlarına ait olduğunu bu yöntemle çıkarmaya çalışıyorum yani bana bu işlem yalnızca 1 defaya mahsus lazım pazartesi verdiğiniz formülü deneyeceğim teşekkür ederim.

@bilisim2010

Son mesajınızdan, esas amacınızın görselleri excel belgesine eklemek olmadığını,

Aşağıdaki;
-- birinci kod, C ve D sütununa klasörde görseli olmayan stok kodlarını ve adlarını boşluksuz olarak listeler,
-- ikinci kod, C sütununa sadece görseli olmayanların karşısına RESİM YOK yazar.

VBA:
(18 satır)

VBA:
(15 satır)

Çözüm
@bilisim2010

Aşağıdaki;

VBA:
(18 satır)

VBA:
(15 satır)
hocam çok teşekkür ederim tam istediğim gibi Allah razı olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
elazig
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
4