A

Soru Kapalı Excel Dosyalarından Veri Alma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan adoen26
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

adoen26

Normal Üye
Merhaba ,

Ekteki dosyada kapalı Excel dosyalarını seçerek açıyorum ve içindeki verileri mevcut dosyaya aktarıyor fakat boş olan hücreleri atladığı için verilerde kayma oluyor. Boş hücreleri de dahil ederek nasıl veri aktarımı yapabilirim.
konuyla ilgili yardımınızı bekliyorum.
İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(79 satır)

Ekli dosyalar

Sayın @adoen26 , foruma hoşgeldiniz.

Açılış mesajına verilerin yazılacağı excel belgesini eklemişsiniz ancak, verinin alındığı bir örnek belge eklememişseniz.

Deneme yapıp sorunun görülebilmesi bakımından;
-- bir adet özel bilgi içermeyecek şekilde, verinin alınacağı örnek belge örneğini foruma ekleyin,
-- verinin yazılacağı örnek belgede de mevcut sayfanın bir kopyasını oluşturup,
kod çalıştırıldığında nasıl sonuç alınmasını istiyorsanız, bu kopya sayfada olması gereken durumu
elle kopyala-yapıştır yaparak örneklendirek verinin yazılacağı örnek belgenin de yenisini ekleyin.

Yukarıda belirttiğim şekilde iki örnek belge eklerseniz, sorununuzun kısa sürede çözülebileceğini düşünüyorum.

.

Sayın @adoen26 , foruma hoşgeldiniz.

Açılış mesajına verilerin yazılacağı excel belgesini eklemişsiniz ancak, verinin alındığı bir örnek belge eklememişseniz.

Deneme yapıp sorunun görülebilmesi bakımından;
-- bir adet özel bilgi içermeyecek şekilde, verinin alınacağı örnek belge örneğini foruma ekleyin,
-- verinin yazılacağı örnek belgede de mevcut sayfanın bir kopyasını oluşturup,
kod çalıştırıldığında nasıl sonuç alınmasını istiyorsanız, bu kopya sayfada olması gereken durumu
elle kopyala-yapıştır yaparak örneklendirek verinin yazılacağı örnek belgenin de yenisini ekleyin.

Yukarıda belirttiğim şekilde iki örnek belge eklerseniz, sorununuzun kısa sürede çözülebileceğini düşünüyorum.

.
Merhaba Ömer Bey,

2 örnek dosya ekledim. makro çalıştırıldığında boş olan hücreler makronun bulunduğu excele aktarılırken kopyalanmadığı için boşluk bulunan hücrelerin bulunduğu kolonlardaki veriler üste kayıyor ilgili olduğu satırdan kayıyor. Aynı satırda bulunan veriler birbiriyle bütün halinde olması gerektiği için bu durum sorun teşkil ediyor.
Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

1) İki belgede de makro yok.
-- Verinin kaynağı, 10650,00 isimli belge,
-- Verinin yazılacağı (makro bu belgede olacak) belge 10650,01 isimli belge
doğru mudur?

2) Verdiğiniz kod, verinin yazılacağı sayfada A:I sütun aralığını silerek işleme yapılmasını öngörüyor.
Silinecek kısım sadece bu sütunlar mıdır yoksa P sütununa kadar olan TÜM ALAN mıdır?

3) yapılacak işlem kaynak belgedeki TÜM SATIR/SÜTUNlardaki verilerin aktarılması mıdır?

.

1) İki belgede de makro yok.
-- Verinin kaynağı, 10650,00 isimli belge,
-- Verinin yazılacağı (makro bu belgede olacak) belge 10650,01 isimli belge
doğru mudur?

2) Verdiğiniz kod, verinin yazılacağı sayfada A:I sütun aralığını silerek işleme yapılmasını öngörüyor.
Silinecek kısım sadece bu sütunlar mıdır yoksa P sütununa kadar olan TÜM ALAN mıdır?

3) yapılacak işlem kaynak belgedeki TÜM SATIR/SÜTUNlardaki verilerin aktarılması mıdır?

.
Merhaba Ömer Bey,

1) makronun yer aldığı dosya ilk mesajda mevcut Excel_birleştirme aşağıyada ekliyorum.
-10650,00-10650,01 dosyaları makronun çalıştırılacağı dosyaya aktarılacak. bu iki dosyada sadece kaynak.
2- aslında 1 satırda başlık (dolu) olanları altındaki sütundaki verilerin temizlenmesini istiyorum.
3-makronun amacı 1 satırda dolu olan (Başlığı Dolu Olan) hücrelerin kaynak excelden (10650,00-10650,01 ) dolu ve boş olan tüm hücrelerin alınması.

Not : benim için önemli olan 3. madde verileri Excel_birleştirme dosyasına 10650,00-10650,01 dosyalarından almak boş hücreler dahil olmak kaydıyla.
Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar