Çözüldü Kapalı Dosyalardan İlgili Hücrelere Aktarma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mukoli

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba ustalar ekte anapuantaj dosyasındaki tclere bakarak ve gazipaşa,sefakoy dosyalarındaki tc leri kontrol ederek ilgili günlerdeki hücrelere yazması . Yardımlarınızı rica ediyorum .Dosya ismindeki gazipaşa şubat puantaj ismindeki şubat ismini kontrol ederek anapuantaj dosyasındaki ay eşitse aktarım yaparsa çok iyi olur teşekkür ederim

Ekli dosyalar

@mukoli

Gerçek ANA belgenizde olup, eklediğini örnek ANA belgede olmayan makro kodlarınız mevcut diye düşünüyorum.
Eğer durum böyleyse, örnek ANA belgeyi, gerçek belgenin tam kopyası olacak şekilde foruma eklerseniz iyi olur.

AY/YIL kontrolü yapıldıktan sonra (eşleşme olduğu varsayımıyla),
-- ANA dosyada olup, şube puantaj dosyasında olmayan,
-- şube puantaj dosyasında olup, ANA dosyada olmayan TC Kimlik Numarası olabilir mi?
-- aynı kişiye ait TC Kimlik/Ad Soyad bilgisi aynı ay içinde birden fazla şube belgesinde yer alabilir mi?

Yukarıdaki hususlara vereceğiniz cevaba bağlı olarak durum değişir ama,
ANA dosyadaki verilerin tümünün silinip, kaynak belgelerdeki bilgilere göre,
TC Kimlik Numarası/ADI SOYADI/ŞUBE ADI dahil tüm tablonun sıfırdan doldurulması daha doğru olmaz mı?

ömer hocam dediğiniz çok mantıklı hiç o şekilde düşünememiştim ozaman hocam (
ANA dosyadaki verilerin tümünün silinip, kaynak belgelerdeki bilgilere göre,
TC Kimlik Numarası/ADI SOYADI/ŞUBE ADI dahil tüm tablonun sıfırdan doldurulması daha doğru olmaz mı? ) sizin dediğiniz gibi çok mantıklı bu şekilde yapabilirmisiniz

Gerçek ana puantaj belgesinin (mevcut makroların içinde olduğu) kopyasını foruma ekleyecek misiniz?
Gerçek belgenizdeki kodlarla ilgili uyumsuzluk/uyarlama sıkıntısı vs oluşmaması bakımından önemli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7