Çözüldü İl Unvan Bazında Kullanılan Formül güncellemesi

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar. İl ve unvan bazında toplamları aldığım 2 formülün güncellenmesi ve yeni bir formül talebime ilişkin örnek dosyayı gönderiyorum. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

@teyadih

-- Norm Kadro sayfası D5 hücresinde birinci formülü (B2 ve B3'teki seçime göre sonuç verir),
-- Tablo isimli sayfa M4 hücresinde ikinci formülü
kullanabilirsiniz.
-- Ancak; Norm Kadro sayfasındaki formülde yer alan "*z.k* yerine B3 hücresindeki seçime göre formül oluşturulabilmesi için,
Personel Bilgileri sayfası D sütunundaki Unvanlarla Norm Kadro sayfası B3 hücresindeki açılır Liste kaynağı olan Tablo sayfası L sütunundaki Unvan Listesinin birebir eşleşmesi (ya da en azından İLE BAŞLAR veya İÇERİR şeklinde aramaya müsait olmalı) gerekir.
Mevcut formüldeki "*z.k* ibaresi zaten Z.Katibi... şeklindeki ibarenin İÇERİR şeklinde ifadesi.

Kod:
You must log in to view content
(2 satır)

Merhaba sayın Baran. Formüller tamam elinize sağlık. D5 için yazdığınız formülü 1.satır yerine 3.satıra yazdırmam gerekiyor. Kendim uyarlarım düşüncesiyle D15 için formül istememiştim Ancak uyarlayamadım. Mantık yürütemedim formülle ilgili Size zahmet D5 deki formülün 1.değilde 3. yani ihtiyaç satırı toplamını D15 e uyarlayabilir misiniz?

Ekli dosyalar

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5