E

Soru İki Farklı Sekmedeki Verileri İlişkilendirme

ercanturkmen

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Bir Excel dosyasında A,B ve C sekmeleri var.

A sekmesinde: Datalar, reklam kampanya isimleri var. (Danışan ID'leri mevcut)

B sekmesinde: Satış ciroları var. (Bu sekmede de danışan id leri mevcut.

C sekmesinde: Benim istedim bu sekmede pivot kullanarak ya da nasıl gelecekse, A sekmesinde yer alan kampanya isimlerini yazıp yanlarına da B sekmesindeki ciroları yazdırmak istiyorum. Ortak noktaları yukarıda yazdığı gibi "Danışan ID"ler.

Ekli dosyalar

• a.xlsx
    a.xlsx
    18.9 KB · Görüntüleme: 2
Merhaba Danışan İD ler satış ve Lead sayfalarında hiç eşleşmiyor ki ? A sütunundaki İD ler de her 2 sayfada bulunmuyor ? Daha da önemlisi olması istenen görüntü nedir 2-3 İD nin olması gereken tablosunu manuel olarak yazıp, ayrıca bu ciroların nasıl hesaplanması gerektiğini de açıklayarak örnek excel dosyasını paylaşırsanız daha açıklayıcı olur bu haliyle sorunuz hiç de anlaşılır olmamış..

Aslında eşleşiyor, lead sekmesinde sadece satışlar değil tüm datalar mevcut. Aradan sadece satış olanları ayıklamak gerek. Örneğin;

3770. satıra bakabilirsiniz. Benim istediğim şu. Son sekme yani rapor sekmesinde Facebook kampanya isimlerinin yanlarına danıişan idleri baz alarak Satıştaki tutarları yani Y sütunundaki rakamlarıın toplamlarını ayzdırmak. VLOOKUP ile mi yapılıyor acaba?

İlk mesajda yüklediğiniz dosyada 3770. Satır yok.. Lead Sekmesinde satış olanlar nereden belli oluyor.. Sorunuza cevap olarak da evet Düşeyara, Çaprazara, Ara, İndis-Kaçıncı vs vs arama fonksiyonlarını araştırmanızı tavsiye ederim.