Çözüldü Hücreye Girilen Verinin Farklı Sayfaya Kaydedilmesi

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
EK'te ki çalışmada yapmak istediğim şey DATA sayfası Z2 hücresine yazdığım sicil numarasının ÇIKIŞ sayfası A5 hücresinden itibaren aşağı doğru kaydedilerek gitmesini ( Örneğin DATA sayfası Z2 hücresine 1 yazdım, 1 ÇIKIŞ sayfası A5 hücresine kaydedilecek daha sonra DATA sayfası Z2 hücresine 2 yazdım 2 ÇIKIŞ sayfası A6 hücresine kaydedilirek.............. gidecek.) sağlamak hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Son dosyada, AC2 deki formül Z2 hücresine göre, AA2 deki formülde AC2 hücresine göre değişiyor.
Bu durumda Z2 ye veri girişi yaptığınızda AA2 deki değeri ÇIKIŞ sayfasına yazdırmak isterseniz, kodu aşağıdaki şekilde kullanabilirsiniz.
VBA:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(15 satır)

Z2 hücresine yaptığımız veri girişi 1 ve yukarısı ise (Örneğin Z2 hücresi 0 veya boş ise AA2 hücresi 0 olarak ÇIKIŞ sayfasına yazdırılıyor, bu durumda ÇIKIŞ sayfasına hiç bir şey yazdırılmasın.) AA2 deki değerini ÇIKIŞ sayfasına yazdırması hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Z2 hücresine yaptığımız veri girişi 1 ve yukarısı ise AA2 deki değerini ÇIKIŞ sayfasına yazdıran kodu ( Örneğin Z2 hücresi 6, ÇIKIŞ sayfasına hiç bir şey yazdırıldı diyelim, Z2 hücresi tekrar 6 olduğu zaman ikinci 6 yı ÇIKIŞ sayfasına hiç bir şey yazdırmasın, yani ÇIKIŞ sayfası A sütununda mükerrer kayıt olmasın.) şeklinde revize etmek hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Ahmet Bey EK'te gönderdiğim ( Kitap2 ) orijinal belgede ekran görüntüsünü paylaştığım hatayı aldım, bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-05-08 130704.webp
    Ekran görüntüsü 2021-05-08 130704.webp
    43.5 KB · Görüntüleme: 2
  • Ekran görüntüsü 2021-05-08 130739.webp
    Ekran görüntüsü 2021-05-08 130739.webp
    43.6 KB · Görüntüleme: 2
  • Kitap2.xlsm
    Kitap2.xlsm
    509.5 KB · Görüntüleme: 1
VBA:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız