Çözüldü Hücrenin Üzerin Mouse Ile Gelince

NADIRYILDIZ

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
arkadaşlar kırmızı hücrelerin üzerine mouse ile geldiğimde Z sütunundaki ft numarasını görüntülemek istiyorum.

Ekli dosyalar

@NADİR YILDIZ
Sadece kendi satırındaki bilgiyi mi istiyorsunuz, yoksa hangi hücre üzerine gelirseniz gelin, tüm listeyi mi?
Hedef (kırmızılar) alan için bir kriter var mı? Dolu/boş gibi, kırmızı alanların aralıksız olması gibi, şu satırdan şu satıra kadar gibi,
Z sütunundaki verilerin nasıl yazıldığı, bu listenin hep aynı boyutta mı olduğu, elle mi yazıldığı, bir makro koduyla mı çekildiği, kopyala-yapıştır ile getirildiği, Z sütununda boşluk olup olmayacağı vs...?

Yani işlem için kriterleri detaylandırırsanız iyi olur.

Ömer bey

j3 - N3 P3 Hücrelerinden bir tanesinin üstüne mouse ile gelince Z3 hücresindeki GIB20220000055 ft numarası Görüntülensin istiyorum
j4 - N4 P4 Hücrelerinden bir tanesinin üstüne mouse ile gelince Z3 hücresindeki GIB20220000060 ft numarası Görüntülensin istiyorum

herhangi bir kriter yok ben o ft numarasını görüntüleyeceğim ona göre kırmızı hücrelere girmem gereken bilgiler var
bir nevi excel dosyanın üzerinde geldiğinizde özellikler ile ilgili ufak bir bilgi notu açılıyor ya onun gibi ft numarası görüntülensin istiyorum.
kırmızı hücreler aşağı doğru uzayıp gidiyor bu kadar kısa değil

teşekkürler

Bence pratik çözüm, ilgili hücrelere HÜCRE AÇIKLAMASI şeklinde ilgili bilgileri eklemek.
Hazır bir veri yığınınız varsa şu kodu 1 kez çalıştırmanız yeterli olmalı.

Z sütununda veri değişikliği/artma/azalma olduğunda kodu tekrar çalıştırırsınız.

VBA:
You must log in to view content
(17 satır)

İlgili satırı şununla değiştirin.
With hcr.Comment: .Text Text:=mtn: .Shape.TextFrame.AutoSize = 1: .Visible = False: End With

Önceki mesajımda belirtmiştim: "Z sütununda veri değişikliği/artma/azalma olduğunda kodu tekrar çalıştırırsınız."

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6