Çözüldü Hücrelere Koşullu Biçimlendirme Uygulama

cagdasozyurt

Normal Üye
Merhabalar. F sütunundan başlamak üzere 1. satırdaki değere eşit olma durumuna göre kalan bütün sütunların 3. satırından itibaren eşit ise yeşil dolgu, değilse kırmızı dolgu, boş ise beyaz dolgu (yani dolgu olmayacak) şekilde koşullu biçimlendirme yapmak istiyorum. Ama aynı zamanda da bu sayfada A sütunu boş olan bütün satırları beyaz dolgu ve beyaz yazı tipi ile gizlemek istiyorum. Belki biraz karmaşık oldu ama örnek dosyada anlatmaya çalıştım. Ekliyorum. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Hocalarım bir de eklediğim dosyadaki koşullu biçimlendirmeleri toplayarak P sütununa yeşil renk sayısını, Q sütununa kırmızı renk sayısını yazdırmak istiyorum. Bu mümkün mü? yani koşullu biçimlendirme ile oluşan renkler saydırılabiliyor mu? Teşekkürler.

Merhaba, Soruyu makro bölümünde sormuşsunuz. Koşullu Biçimlendirme ile mi çözüm istiyorsunuz yoksa makto kodu ile mi ?

Hocalarım bir de eklediğim dosyadaki koşullu biçimlendirmeleri toplayarak P sütununa yeşil renk sayısını, Q sütununa kırmızı renk sayısını yazdırmak istiyorum. Bu mümkün mü? yani koşullu biçimlendirme ile oluşan renkler saydırılabiliyor mu? Teşekkürler.

Koşullu biçimlendirme ile yapılmış çözüm olan dosyanız ektedir. P ve Q sütununa formüller girilmiştir siz aşağı doğru sürüklersiniz.

Ekli dosyalar

Çözüldü. Teşekkürler Feyzullah Hocam. Makro bölümüne açmamın sebebi soru sayısı artabilir diyeydi aslında. Yani 10 yerine 20 soruluk bir sınav sonucu değerlendirmek istersem diye açtım. Bir de koşullu biçimlendirme renklerini formülle saydıramadım ondan macro bölümüne açtım. Yoksa formülle çözülürse daha iyi oluyor benim için. Emeğinize sağlık.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
4