Çözüldü Hücre ve Formül Çubuğu Değerlerini Değiştirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Yapmak istediğim şey B3 hücresinde Kıdem Tazminatı yazdığımda B3 hücresinde iken hücrenin değeri formül çubuğunda Kıdem Tazminatı değil de 13 olsun, veya tam tersi B3 hücresinde 13 yazdığımda B3 hücresinde iken hücrenin değeri formül çubuğunda Kıdem Tazminatı olması mümkün ise bu hususta yardımlarınızı talep ediyorum.​

Ekli dosyalar

Çözüm
Amacınız formüllerin, yazıların vs görünmesini engellemekse, ilgili hücre ya da hücreleri seçip; Hücre Biçimlendir -> Koruma -> Gizli tikleyin.
Sonra da sayfaya bir parola koyun.

Fazla "fantezik" işlerden ziyade Excel'in kendi yerleşik özellikleri daha faydalıdır, ayrıca yormaz.
Bunu talep etme amacınızı söylerseniz farklı yöntemler bulunabilir çünkü hücrenin değeriyle hücrenin değerini gösteren formül çubuğunun farklı sonuçlar göstermesi mümkün olacağını düşünmüyorum.

Amacınız formüllerin, yazıların vs görünmesini engellemekse, ilgili hücre ya da hücreleri seçip; Hücre Biçimlendir -> Koruma -> Gizli tikleyin.
Sonra da sayfaya bir parola koyun.

Fazla "fantezik" işlerden ziyade Excel'in kendi yerleşik özellikleri daha faydalıdır, ayrıca yormaz.

Çözüm
Yaşar bey takılıyorum ben samimiyetinize bianen..
konu Excel olunca, "asla" demem ama olacağını da düşünmüyorum.
Varsa öğrenirseniz bizle de paylaşırsınız.
Ya da arkadaşınız nasıl yapıldığını söylesin de bilgi dağarcığımız genişlesin bizim de :)

Selamlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
4