Çözüldü Hesaplama Butonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sedat2161

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar hepinize kolay gelsin. İyi çalışmalar diliyorum.Ekte gönderdiğim dosyamda Maaş sayfasına atadığım buton ile useform açılmakta (Arkadaşların sayesinde bugün yaptım (Allah razı olsun)). Hesaplama ile ilgili işlerimi bu userform üzerinden yapmak istiyorum. Büyük ölçüde tamamladım. Yalnız Puantaj sayfasındaki puantaj hesaplama kodunu userformdaki puantaj hesaplama butonuna atama yamadım. yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Ekli dosyalar

İlgili sayfanın vba kod bölümünden kodları kopyalayıp userform arayüzüne ayrı bir modül olarak yapıştırınız. Ardından puantaj kodunu çağırabilirsiniz.

1577189190125.webp
1577189231206.webp

Kodu yapıştırdıktan sonra istediğiniz butona atayabilirsiniz. Call puantaj diyerek

Moderatörün son düzenlenenleri:
İlgili sayfanın vba kod bölümünden kodları kopyalayıp userform arayüzüne ayrı bir modül olarak yapıştırınız. Ardından puantaj kodunu çağırabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 3028Ekli dosyayı görüntüle 3029
Kodu yapıştırdıktan sonra istediğiniz butona atayabilirsiniz. Call puantaj diyerek
İyi çalışmalar. Kusura bakmayın bir türlü çalıştıramıyorum. Dosya üstünde yardımcı olsanız çok memnun olurum.

Kodlarınızı yazarken sayfa bilgisi yazılmadığından ilgili sayfada hesaplama yapmıyordur. Bu nedenle önce sayfayı aktif edip sonrasından kodu çağırınız. Ben sadece kod çağırma konusunu sorduğunuzu düşünmüştüm.
Sheets11.select kodunu ilgili satıra ekleyiniz. Böylece kod çalışmadan önce sayfa aktif olup o sayfada kodlar çalıştırılmış olunacaktır. Yada kod kısmında sayfa bilgisini eklemeniz gerekmektedir.
Ekli dosyayı görüntüle 3032

Ekli dosyalar

• 1577191433938.webp
    1577191433938.webp
    8.2 KB · Görüntüleme: 32
  • 44444.xlsm
    44444.xlsm
    737.6 KB · Görüntüleme: 12
Kodlarınızı yazarken sayfa bilgisi yazılmadığından ilgili sayfada hesaplama yapmıyordur. Bu nedenle önce sayfayı aktif edip sonrasından kodu çağırınız. Ben sadece kod çağırma konusunu sorduğunuzu düşünmüştüm.
Sheets11.select kodunu ilgili satıra ekleyiniz. Böylece kod çalışmadan önce sayfa aktif olup o sayfada kodlar çalıştırılmış olunacaktır. Yada kod kısmında sayfa bilgisini eklemeniz gerekmektedir.
Ekli dosyayı görüntüle 3032
Çok teşekkür ederim. ALLAH razı olsun. Yardımlarınız için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
11