Çözüldü Hafta İçi ve Hafta Sonu Fazla Mesailer

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Aylar değiştikçe değişen hafta içi günleri ile hafta sonu (PAZAR) ve resmi tatil günlerinde çalışılmış ise N harfi ile gösteriliyor. Yapmak istediğim şey hafta içi günlerine ait fazla mesaiyi AN8 hücresine ayrı, çalışılan hafta sonu (PAZAR) ve resmi tatil günlerine ait fazla mesaiyi AP8 hücresine ayrı toplatmak istiyorum. (Örnekteki gibi ). Bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Çözüm
Merhabalar, Mevcut formüllerinizin gün sayısını topluyordu. Bir üstündeki rakamlar fazla mesai yaptığı saatler oluyor sanırsam. O halde her iki formülünüze de G8:AK8 kısmını eklemeniz yeterli olur diye düşünüyorum.

AN8 için;
Kod:
You must log in to view content
(1 satır)

AP8 için;
Kod:
(1 satır)
Bulmak istediğim gün sayısı değil G8:AK8 arasında hafta içi günlerine ait fazla mesaiyi AN8 hücresine ayrı, çalışılan hafta sonu (PAZAR) ve resmi tatil günlerine ait fazla mesaiyi AP8 hücresine ayrı toplatmak istiyorum. AN8=45, AP8=15

"Aylar değiştikçe değişen hafta içi günleri ? ile hafta sonu (PAZAR) ve resmi tatil günlerinde çalışılmış ise N harfi ile gösteriliyor. "
demişsiniz.
* ? işaretinin olduğu yerde bir şey olması lazım gibi.
* Haftasonu ve RT günleri N ile gösteriliyor demişsiniz .Dosyada hepsi N harfi ?

Aylar değiştikçe değişen hafta içi günleri N, hafta sonu HT ile resmi tatiller RT. Çalışılan hafta sonu (PAZAR) ve resmi tatil günlerinde çalışılmış ise N harfi ile gösteriliyor

Merhabalar, Mevcut formüllerinizin gün sayısını topluyordu. Bir üstündeki rakamlar fazla mesai yaptığı saatler oluyor sanırsam. O halde her iki formülünüze de G8:AK8 kısmını eklemeniz yeterli olur diye düşünüyorum.

AN8 için;
Kod:
(1 satır)

AP8 için;
Kod:
(1 satır)

Çözüm
Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum