Çözüldü Görev Yeri ve Unvanlara Göre Sıra Numarası Verme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Formül tamam sayın Baran elinize sağlık.

Diğeri içinde örnek dosyayı gönderiyorum teşekkür ederim
1568887507203.webp

13 ve 14'üncü satırlardaki Zabıt Katibi (4/B) (AM sütununda 5'inci sırada) ve Zabıt Katibi (AM sütununda 7'inci sırada)
açısından elle yazdığınız olması gereken duruma ilişkin sayıları kontrol eder misiniz?
Benzer durum, 35-39 ve 61-66'ncı satırlardaki veriler için de geçerli.

Evet sayın Baran AM sütunundaki Zabıt Katibi sıralamasında karışıklık olmuş düzelttim. Elle yazdığım sıralama gibi olması gerekiyor.
Aşağıdaki formül işinizi görecektir.

Bu formülü yardımcı alan kullanmadan yukarıda yaptığınız genel sıralama formülü gibi yapılabilir mi?
Yardımcı alan kullanılmak suretiyle yapılan örnek dosyayı önceki örnek
Yardımcı alan kullanılmadan yapılan örnek dosyayı ise yeni örnek olarak ekliyorum sayın Baran. Yardımcı alan kullanılmadan yapılacak yeni örnek daha çok işime yarayacaktır. Teşekkür ederim

Merhaba sayın cakarem. Formüller tamam ancak asıl listeye uygularken sıkıntıyla karşılaştım. Onu çözmeye uğraşıyorum. Çözmezsem son kez ihtiyaç olabilir biraz bekleyelim ben dönüş yapacağım size

Merhaba.
Dikkatinizden kaçmış olabileceğini düşündüğüm için ileteyim istedim.
Görev Yeri ve Unvan ile bu ikisinin birleşimini oluşturduğunuz formüllerde KIRP işlevini kullanmanızda yarar var.
Bazı verilerinizin sonunda veya birleştirilmiş metinlerin ortalarında ve
sağ taraftaki tablolardadaki metinlerde fazladan BOŞLUK karakteri var gibi hatırlıyorum.

Bu BOŞLUK karakterleri formüllerinizin işleyişinde sıkıntı yaratabilir ve asıl belgenize uygularken soruna neden olabilir.

Merhaba sayın Baran KIRP işlemini farkettim. BAzı katiplerin arasına mübaşiri alıyor. Çoğaltınca genel sıra no da hakimleri vermedi. Çözmeye çalışıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
41