Çözüldü ADO ile Şarta Bağlı Renklendirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahsinanarat

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(19 satır)
Yukarıdaki kod ile kapalı dosyadan Servis Takip listesine D1 hücresinde belirttiğim gruba göre istediğim sütunları çekebiliyorum. F12 ile takip listesinin I sütununa Bay, Bayan bilgileri geliyor, F3 ile de J sütununa SERVUS SORUMLUSU (kapalı dosyanın c sütunundaki) ibaresi geliyor (var olanlar)
Buraya kadar herhangi bir sıkıntım yok.

Şimdi benim istediğim;
- I sütununda bayan yazıyorsa b sütununa gelen ad ve soyadın kırmızı olması (f12 ile gelen)
- J sütununda SERVİS SORUMLUSU yazıyorsa GÜVENLİK GÖREVLİSİ yazan c sutuna (Sorumlu) kelimesinin eklenmesi, yani GÜVENLİK GÖREVLİSİ (sorumlu) (F3 ile gelen)

Bu istediklerimi yukarıdaki Ado ile çektiğim kodun içerisine yerleştirmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Hayırlı Bayramlar diliyorum.

Dosya olmadan biraz sıkıntılı oluyor ama aşağıdaki kodu bir test edin hocam
VBA:
(25 satır)

@tahsinanarat hocam 1.mesajımdaki kod sıkıntılı olursa alternatif olarak aşağıdaki kodu, kodlarınızın sonuna ekleyiniz.

VBA:
(4 satır)

Çözüm
Murat bey hoşgeldiniz aramıza.
Sitemizi beğendiğinize sevindim.
Şu anda hiç bir Excel forumunda olmayan özelliklerimiz var ve gerçekten yardımcı olunma noktasında kimsenin desteğine hayır demeyiz :)
Sitemizde;
  • Dosya ekleme
  • Makale ekleme
  • İpuçları ve Kısayol bilgileri paylaşmak için yakın zamanda "İçerik Ekleyici" grubu oluşturulacak.
Bu grupta olma talebiniz olursa biz de memnun oluruz.

İyi bayramlar, esen kalın.

Merhaba sevgili hemşerim Sayın @MtCom .
Paylaşmayı sevenlerin arasına hoşgeldiniz.

Sitemizde, çok ve uzun süreler çevrimiçi olmanız,
çevrenizdeki Ms.Excel kullanıcılarını forumumuzdan haberdar etmeniz temennisiyle iyi günler dilerim.
.

Sn. metehan8001, 5 nolu mesajınızdaki;
VBA:
(4 satır)
5 nolu mesajınızdaki kodları, benim kodların sonuna eklediğimde olumlu sonuç aldım, bu benim işimi görür, çok teşekkürler. Bayramınız mutlu geçsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
12
Geri