Çözüldü Excelde Visual Basic Ekran Sorunu

selis

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar herkese selamlar, ekteki fotografki şekilde bir dosya açık olsa bile bugün açtığım tüm dosyaları ekteki şekilde gösteriyor. Bunun sebebi ne olabilir?
Şimdiden teşekkür ederim.
1648469584791.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Bu sorunu ben de yaşıyorum, tüm açık olan Excel dosyalarını kapatmadan birikmeye devam ediyor.
Nedenine dair çok üzerinde durmadım, Excel'i komple kapatıp açıyorum, sorun bitmiş oluyor @selis 😇

Evet hocam ben query ekledikten sonra oldu sanırım şimdi onu araştırıyorum :) bakalım ne çıkacak.. Hocam birde dediklerinin yaptım ama şu kapatma sorunu çözülmedi..
1648470178695.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Yani gizlenmiş bir Worksheet yok demektir.
O zaman son kapattığın dosyada bulunan kodları incelemek lazım.
Muhtemelen "Thisworkbook.close" kodu içermekte ve ekranda başka bir dosya olmadığı içinde Excel.exe kapatılmadığından dolayı bu ekrana düşüyor.
Sadece fikir yürütüyorum, bunu ancak bilgisayarında deneyimlemek gerek.

Hocam peki ne yapmalıyım tüm dosyaların kodlarını kontrol mi etmem gerekir?
istersen bu pencerenin özelliklerini burada Visual Basic Editor - How to Open and Use it in Excel - Trump Excel paylaşmışlar buradan da kontrol edebilirsiniz ama dediğim gibi açık olan tüm çalışma kitaplarını gösteriyor. ama garanti olması açısından bu çalışma kitabı active diyerek kod kontrolu yaparsanız farklı çalışma kitaplarına zarar vermez diye düşünüyorum.

Hocam evet sorun değil görünmesi ama şöyle bir şey oldu başka bir soruda açtığım konu Exceli Kapattıktan Sonra Bir Ekran Görünüyor burdaki sorunun bu konudaki sorundan kaynaklı olabileceğini düşünmüştüm.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
12