Excel seçili hücreyi kilitleme sorunu

Çözüldü Excel seçili hücreyi kilitleme sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan yefecrin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yefecrin

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba
bir Excel çalışma dosyasında sadece seçtiğim alanların şifrelenip korunmasını istiyorum ama
şifre girip tamam dedikten sonra bakıyorum tüm çalışma sayfasını korumaya almış.
Benim istediğim dosya kilitliyken de doldurulabilecek alan doldurulsun.
Başka bir Excel sayfasında aynı şekilde kilitliyken kullanılacak alanları boş bıraktığımda oralar kilitlenmiyor ama
tüm sayfayı seçip kitlediğimde de aynı şekilde kilitli iken doldurulabilecek alanlar kendiliğinden yine kitlenmiyor.
Tamamen sadece benim seçtiğim hücrelerin kilitlenmesini istiyorum.
Alttaki dosya örnek çalışma sorunum bu dosya ile alakalı değil ama bu dosya da da kırmızı renkli alanı seçip kilitlediğimde sayfanın tamamı kilitleniyor.
Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran görüntüsü 2022-06-04 102536.webp

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm
Merhaba;
Sayfanın sol üst köşesindeki üçgene tıklayın çalışma sayfasının hepsi seçilir. Ctrl +1 e basıp KORUMA sekmesinden KİLİTLİ deki tiki kaldırın.
Daha sonra Ctrl tuşuna basılı tutarak hangi hücreleri yada sütunları kilitleyecekseniz onları birden seçin seçili görünüm paylaştığınız fotodaki gibi bir görünüm haline geldikten sonra... bu kez Ctrl +1 e basıp KORUMA sekmesindeki KİLİTLİ deki tike tıklayın.
Son olarak da sol atta sayfa 1 sayfa 2 gibi sayfa isimleri var hangi sayfada işlem yapıyorsanız onun üzerine sağ tıklayıp sayfayı koru yapın tamamdır..
Merhaba;
Sayfanın sol üst köşesindeki üçgene tıklayın çalışma sayfasının hepsi seçilir. Ctrl +1 e basıp KORUMA sekmesinden KİLİTLİ deki tiki kaldırın.
Daha sonra Ctrl tuşuna basılı tutarak hangi hücreleri yada sütunları kilitleyecekseniz onları birden seçin seçili görünüm paylaştığınız fotodaki gibi bir görünüm haline geldikten sonra... bu kez Ctrl +1 e basıp KORUMA sekmesindeki KİLİTLİ deki tike tıklayın.
Son olarak da sol atta sayfa 1 sayfa 2 gibi sayfa isimleri var hangi sayfada işlem yapıyorsanız onun üzerine sağ tıklayıp sayfayı koru yapın tamamdır..

Çözüm
Merhaba;
Çok Teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...