Çözüldü Excel Dosyalarında Korumayı Sınırsız Erişime Çekme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Noartist
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Noartist

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar,

Daha önce rms isimli bir uygulama ile korumaya alınıp belirli kişilere erişim verilen yaklaşık 1000 küsür excel dosyaları üzerindeki korumaları kaldırmamız gerekiyor, bunun içinde yetkili bir hesapla ekteki görselde ki gibi "Protect Workbook > Restrict Access > Unrestricted Access" seçerek yapıyorum. Hepsini tek tek yapmak çok zaman alıyor. Bunu yapmanın bir kısa yolu, formülü veya makrosu var mı acaba ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce rms isimli bir uygulama ile korumaya alınıp belirli kişilere erişim verilen yaklaşık 1000 küsür excel dosyaları üzerindeki korumaları kaldırmamız gerekiyor, bunun içinde yetkili bir hesapla ekteki görselde ki gibi "Protect Workbook > Restrict Access > Unrestricted Access" seçerek yapıyorum. Hepsini tek tek yapmak çok zaman alıyor. Bunu yapmanın bir kısa yolu, formülü veya makrosu var mı acaba ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
@Ömer BARAN üstadım bu konuda yardımcı olabilir misiniz acaba ?

Merhaba @Noartist .
Çalışma Kitabını Koru seçeneğindeki Erişim Kısıtlama işlemini kendi belgelerimde uygulayamıyorum.
Zira benim kullandığım excel versiyonunda bu menü kullanılabilir durumda değil.
Bu nedenle deneme şansım da yok.

İsterseniz şansınızı; yetkili kullanıcı olarak bir belgeyi açıp, MAKRO KAYDET yöntemiyle erişim kısıtlamasını manuel kaldırın ve makro kaydını durdurun. Ardından da ALT+F11 ile VBA ekranını açın ve oluşan makro kodlarını (Module içerisinde olur) forumda paylaşın bir bakalım.

.