Çözüldü Excel 2013 filtrelemeye göre toplama işlemi

Apollo2759

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
filtrelemeye göre toplama işlemi yapmak istiyorum excel 2013 kullanıyorum yapamadım çok denedim yardımcı olabilecek birisi var mı acaba ?

Merhaba ,
Konuyu açarken "filtrelemeye göre toplama işlemi yapmak istiyorum " demiştiniz. Örnek dosya üzerinden neyi filtrelemek istiyorsunuz ? Örneğin E sütununda GRUP adına göre filtreleme yapıp filtre sonucu gelen kişilerin maaş toplamı mı ? Biraz detaylandırır mısınız ?

Evet E sütununda mesela abdullah ismini filtrelediğim zaman mesela 12 tane sonuç çıktı direkt olarak onun toplam sonucunu versin istiyorum veya aslı ismini filtrelediğim zaman aslı için çıkan miktarların toplamını almak istiyorum teşekkür ederim bu arada ilgi için sitenizi beğendim excele yeni başladım pek bilmiyorum zamanla çözücem inşallah.

Netleştirmek için tekrar soruyorum : "Evet E sütununda mesela abdullah ismini filtrelediğim zaman" diyorsunuz. Ancak E sütununda personel isimleri yok ARDA ve GOLD şeklinde değerler var.

B sütununda filtreleme yapıcam abdullah ismi için d sütununda çıkan sonuçların toplamını istiyorum.Kimin ismini filtreliyorsam d sütununda çıkan toplamı istiyorum umarım anlamışsınızdır yoruyoruz sizi de.

Konuyu başlatan
Normal Üye
İstanbul
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
11