Soru DÜŞEYARA ile Dört İşlem Yapma

kaleiplik

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, ofis365 kullanıyorum, döviz.com dan çektiğim veride kurlar 1dk da bir güncelleniyor. Bu güncellenen rakamda herhangi bir matematiksel işlem yapamıyorum bu hücreleri biçimlendirip sayı yapamıyorum, acaba neyi eksik yapıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

=DÜŞEYARA(Sheet1!B3,'Table 0'!A2:G547,2,0)

Doviz.com dan veriyi powerquery ile çekiyorsanız şu sıkıntı olabilir. Ben de o siteden veri alıyorum. Sayısal sütunlar aslında METİN biçiminde.
Sorgunun içinde bunu düzenleyip veriyi o şekilde almak mümkün.
Oluşan tabloda kur değerleri sütununda Sayısal değerler SAĞ tarafa yanaşık DEĞİLSE, anlayın ki metin biçimindedir ve dediğim sorun vardır.

Döviz.com da sıkıntı mı var diye değiştirmiş olabilirim. boşta kaldıkça sürekli birşeyler deniyorum. çok gıcık bir yerde tıkandım kaldım ayarlayamadım bir türlü

Merhaba, ofis365 kullanıyorum, döviz.com dan çektiğim veride kurlar 1dk da bir güncelleniyor. Bu güncellenen rakamda herhangi bir matematiksel işlem yapamıyorum bu hücreleri biçimlendirip sayı yapamıyorum, acaba neyi eksik yapıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

=DÜŞEYARA(Sheet1!B3,'Table 0'!A2:G547,2,0)

Merhaba,
Dosyanız olmadan deneme yapamıyorum.
Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(1 satır)
olarak dener misiniz?

@kaleiplik,

Sorun yaşadığınız şey her neyse, o halini ekleyin ki bizlerin de anlaması kolay olsun.
Eklediğiniz dosyayı indirdim, şimdi ne yapmalıyım, ne anlamalıyım?
"Pivot" demişsiniz, dosyada Pivot yok.
"300,00 tl yi 30.000,00 tl olarak getirmesi" demişsiniz, dosyada böyle bir veri yok.

Tekrar sormak istiyorum.
Ben dosyada doviz.com dan çekilen veri ya da herhangi bir KUR değeri göremiyorum. Ben yanlış mı bakıyorum?

doviz.com u örnek olarak verdim. 1-2 tane farklı site denedim hepsinde aynı sorunu yaşıyorum. gönderdiğim dosyada milliyet.com un hisse bölümünü denemişim. Kimden çekerseniz çekin aynı sorunu yapıyor. 300,00 Tl olması gerekeni 30.000,00 Tl olarak gösteriyor. Bu kısımı halledemedim bir türlü.

Sizin dosyadaki sorgu üzerinden kısa bir video ekledim. Ses problemi nedeniyle sessiz kayıt yaptım. Ama yine de anlaşılır durumda. Kontrol edersiniz.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Son düzenleme:
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
11