Çözüldü Dosyadaki pdf ve resimleri temizlemek

Akif59

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba
Dosyayı temizlemek istediğimde butona ilişkilendirilmiş kodlar ile tüm sayfayı temizleye biliyorum.
her yani çalışmada dosyaya nesne ekle diyerek PDF Dosyaları ve kopyalayarak bir adet resim ekliyorum tüm dosyayı temizlemek istediğimde nesne olarak eklediğim PDF leri ve kopyalayarak eklediğim görseli de temizlemek istiyorum. yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Belgede silinmeyecek nesneleri birer birer seçip,
formül çubuğunun sol başındaki alana yazarak özel birer isim verin (sil, pdf, islem gibi).
Ardından da mevcut veri temizleme kod blokunda kırmızı satırın altına yeşil olanları ekleyin.

VBA:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(6 satır)

.

Belgede silinmeyecek nesneleri birer birer seçip,
formül çubuğunun sol başındaki alana yazarak özel birer isim verin (sil, pdf, islem gibi).
Ardından da mevcut veri temizleme kod blokunda kırmızı satırın altına yeşil olanları ekleyin.

VBA:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(6 satır)

.
Sayın BARAN merhaba
izah ettiğiniz gibi silinmemesi gereken resim ve nesnelere özel isimler verdim kodu belirttiğiniz şekilde güncelledim bu hatayı aldım.
sunuda belirtmek isterim ben her yeni çalışmada eklediğim nesne yada resimlere excel resim7 resim8 nesnesi4 nesnesi5 gibi isimler veriyor. hatayı bu yüzden alıyor olabiliriyim

1626626964253.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Verdiğim koddaki For.... satırının üstüne aşağıdaki satırı da ekleyin.
ActiveSheet.OLEObjects.Delete
Yine hata alırsanız bu kez kodun başına On Error Resume Next diye bir satır daha eklersiniz.

Yine hata alırsanız bu kez kodun başına On Error Resume Next diye bir satır daha eklersiniz.
Sayın BARAN
Resimleri ve Nesneleri temiyle ye biliyorum fakat buton olarak kullandığım nesneler de temizleniyor.
ilk mesajınızda silinmesini istemediklerinize formül şeridinin solunda ad bölümünde özel isim verin demişsiniz dediğiniz gibi silinmesini istemediklerime özel isim verdiğim halde siliyor.

Sayın BARAN
Örnek dosyada 3 nesne vardı gerçek dosyada nesnelerin hepsini kodun içinde belirtince sorun çözüldü desteğiniz için Teşekkür ederim

Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6