Soru D grubunun bugünün tarihine göre kesiştiği hücre başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahsinanarat

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli çalışma sekmesinin A sutununda Tarih, B sutununda sıra numarası, C sutununda L sutununa kadar da dört ana gurupbun (A,B,C,D) çalıştığı sıralama ba, D gurubu için bugünün tarihine göre örneğimizde bugün L sutununda 2.satırda olan başlıkta OFF olarak göstermekte, 26.12.2019 Da ise C sutununda olup 2.satırda kesiştiği
07:00-15:00 SABAH yazmaktadır, ben bu 2.satırda kesiştiği birleştirilmiş hücrede yazmakta olan bu metni S2 hücresine yazmasını istiyorum.

Yani D grubunun tarihe göre o gün SABAH, ÖĞLE, GECE ve OFF durumunu göstereceğim başka bir sekmede kullanmak için S2 hücresine yazdırmak istiyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Sayın @tahsinanarat
Ben bakayım dedim ama anlayamadım tam olarak ne istediğinizi. Belki anlayıp çözüm üreten biri çıkabilir.
Ama yine de siz biraz daha açıklayabilir misiniz?
İstediğiniz formül nerede, hangi sonucu verecek? Bu sonuçları örnek dosyanıza elle giriş yapıp paylaşabilir misiniz?

Selamlar,
S1 hücresine aranılan grup kodunu yazın. Örneğin D grubunu arıyorsanız S1 hücresine D yazın.
S2 hücresine ise,

Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(1 satır)

formülünü yazın.
S1 hücresinde yazan D grubunun I1 hücresindeki BUGÜN tarihine göre formülle elde edilen sonuç : OFF

Dosyanızı da ekliyorum.

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6