Çözüldü Büyük Harften Önce Boşluk Bırakma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mesutaydin

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, isim soyisim birleşik olduğu durumlarda (Örnek: MesutAydın ) büyük harften önce boşluk bırakmayı formül ile yapabilir miyiz.

Ekli dosyalar

Merhaba ,
Çözüm seçeneği olarak açık kaynak bir KTF kodunu dosyaya ekledim. Kontrol edin lütfen.
Eğer listenin tamamında isimlerin içinde normal aralık bırakılarak yazılanlar da var ise, KTF nin fazladan boşluk eklemesini engellemek için KIRP işlevini KTF'nin başına ekleyebilirsiniz. Örnek : KIRP(Boslukekle(A2))

KTF Türkçe büyük harfleri de kapsayacak şekilde güncellendi.

Ekli dosyalar

• 1.webp
    1.webp
    28.6 KB · Görüntüleme: 8
Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba ,
Çözüm seçeneği olarak açık kaynak bir KTF kodunu dosyaya ekledim. Kontrol edin lütfen.
Eğer listenin tamamında isimlerin içinde normal aralık bırakılarak yazılanlar da var ise, KTF nin fazladan boşluk eklemesini engellemek için KIRP işlevini KTF'nin başına ekleyebilirsiniz. Örnek : KIRP(Boslukekle(A2))
Sizin paylaştığınız Excel'de istediğim olmuş fakat ben yeni bir Excel =boslukekle formülünü kullanmıyorum çıkmıyor böyle bir formül nedeni nedir?

Sizin paylaştığınız Excel'de istediğim olmuş fakat ben yeni bir Excel =boslukekle formülünü kullanmıyorum çıkmıyor böyle bir formül nedeni nedir?

@Ezelk bey'in eklediği dosyadaki makro kodunu, PERSONAL.xlsb dosyanıza eklerseniz tüm Excel dosyalarınızda kullanabilirsiniz.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Bilginize.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
4