Çözüldü Birleştirilmiş Hücreye Userformdan bilgi aktarma

sedat2161

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hayırlı akşamlar sayın hocalarım.
Dosyamda yeni açtığım AİLE BİLGİLERİ sayfasına userform üzerindeki aile bilgileri page sayfasındaki butonlar ile bilgileri aktarmak istiyorum.
Yalnız AİLE BİLGİLERİ sayfası düz excel satır ve sütunları değil S.no, T.C , adı soyadı birleştirilmiş hücre diğer bilgiler ise normal hücrelere aktarılacak.
Dosyayı inceleme imkanı bulduğunuzda daha iyi anlaşılacaktır.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 77.xlsm
    77.xlsm
    1.8 MB · Görüntüleme: 6
Çözüm
Bence işyeriyle ilgili (işyerine/görevine bağlı olmayan) olmayan tüm bilgileri (İLETİŞİM/KİMLİK/AİLE bilgileri),
TC Kimlik numarasından başlayarak tek bir sayfada toplayın, sağa doğru sütun sayısının çokluğu sorun değil.
Bilgi türüne göre sütun gruplandırmaları (görselde, sağdaki sütunlarda olduğu gibi) yaparak dağınık görüntü de ortadan kaldırılabilir.
Böylece bir kişiye ait (ve kişiye bağlı) tüm bilgiler tek satırda yer alır, diğer işlemlerde de TC Kimlik bilgisinden hareketle
kişiye ait bilgilere erişilebilir, güncelleme vs kolaylıkla yapılabilir.
1660481062800.webp
Hayırlı akşamlar sayın hocalarım.
Dosyamda yeni açtığım AİLE BİLGİLERİ sayfasına userform üzerindeki aile bilgileri page sayfasındaki butonlar ile bilgileri aktarmak istiyorum.
Yalnız AİLE BİLGİLERİ sayfası düz excel satır ve sütunları değil S.no, T.C , adı soyadı birleştirilmiş hücre diğer bilgiler ise normal hücrelere aktarılacak.
Dosyayı inceleme imkanı bulduğunuzda daha iyi anlaşılacaktır.
Yardımlarınızı bekliyorum.
Bence kaydettiğin bilgileri gösterişli değilde kullanışlı olacak şekilde tasarla . senin dosyanın içeriği ile bir işin yok önemli olan verilere en kolay nasıl ulaşabileceğin . Şimdi userform üzerinden Aile bilgilerini bu sayfaya yazdırma işlemi yapılacak . ki her insanda bu kadar çocuk yok o kadar satır meşkul edilecek yada ayrıca bir işlev eklenip dolu olan çocuk bilgileri kadar ekleme yapılacak . bu işlemler bittikten sonra ilgili kişi seçildiğinde bu kişinin aile bilgilerinin tekrar bu text lere gelmesi istenecek hadi geldi sonra değiştirme revize özelliği istenecek . inşallah yanlış düşünüyorumdur. Sadece basit bir işlemi vardır.

Bence kaydettiğin bilgileri gösterişli değilde kullanışlı olacak şekilde tasarla . senin dosyanın içeriği ile bir işin yok önemli olan verilere en kolay nasıl ulaşabileceğin . Şimdi userform üzerinden Aile bilgilerini bu sayfaya yazdırma işlemi yapılacak . ki her insanda bu kadar çocuk yok o kadar satır meşkul edilecek yada ayrıca bir işlev eklenip dolu olan çocuk bilgileri kadar ekleme yapılacak . bu işlemler bittikten sonra ilgili kişi seçildiğinde bu kişinin aile bilgilerinin tekrar bu text lere gelmesi istenecek hadi geldi sonra değiştirme revize özelliği istenecek . inşallah yanlış düşünüyorumdur. Sadece basit bir işlemi vardır.
Hayırlı sabahlar hocam.
Çok haklısınız hocam. Birleştirilmiş hücre olmasaydı yine sorunu çözebilirdim. Ama böyle çok karışık bir iş. Öneriniz varsa onu uygulamaya çalışayım. Yoksa bu aile bilgilerini iptal edeceğim.

Bence işyeriyle ilgili (işyerine/görevine bağlı olmayan) olmayan tüm bilgileri (İLETİŞİM/KİMLİK/AİLE bilgileri),
TC Kimlik numarasından başlayarak tek bir sayfada toplayın, sağa doğru sütun sayısının çokluğu sorun değil.
Bilgi türüne göre sütun gruplandırmaları (görselde, sağdaki sütunlarda olduğu gibi) yaparak dağınık görüntü de ortadan kaldırılabilir.
Böylece bir kişiye ait (ve kişiye bağlı) tüm bilgiler tek satırda yer alır, diğer işlemlerde de TC Kimlik bilgisinden hareketle
1660481062800.webp

Çözüm
1660481062800.png
Hocamın önerisiyle işyeriyle ilgili (işyerine/görevine bağlı olmayan) olmayan tüm bilgileri (İLETİŞİM/KİMLİK/AİLE bilgileri), (GENEL BİLGİLERİ) sayfasında TC Kimlik numarasından başlayarak tek bir sayfada topladım. Böylece dağınıklığın önüne geçilecek.
Şu an düzenlememem devam ediyor yalnız ilk etapta (GENEL BİLGİLERİ) sayfasına üst kısmına 1 satır ekleyince Userformdaki iletişim bilgileri texboxlarında kayma yaşandı. Bunu düzelmeliyim ki diğer bilgiler doğru gözüksün. Yardımlarınızı bekliyorumç

Ekli dosyalar

• 77.xlsm
    77.xlsm
    1.8 MB · Görüntüleme: 1
Sayın hocalarım (a) ları satır (3) olarak yazdım texboxta bilgiler göründü.
TextBox53.Value = Syf1.Cells(3, 6)
TextBox52.Value = Syf1.Cells(3, 7)
ComboBox51.Value = Syf1.Cells(3, 8)
ComboBox52.Value = Syf1.Cells(3, 9)
ComboBox53.Value = Syf1.Cells(3, 10)
en son yazdığım sorun çözüldü.
Daha önceki sorularıma yol gösteren Burhan.cesur hocama ve Ömer BARAN hocama teşekkür ederim. En son Ömer hocamın önerisi ile dosyamda düzenleme yapacağım. Sorun çözüldü

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5