Çözüldü Birim Bazlı Personel Sayıları Hakkında

bychilavert

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

Veri sayfasında birimler ve bu birimlere ait personelleri altına ekliyorum. İstatistik sayfasında Veri sayfasında yazdığım birimlere ait kaç personel var onun sayısını nasıl bulabilirim?

Ekli dosyalar

Dosyanıza baktımda, mutlaka bir nedeni vardı tabi ama hayatınızı ne kadar zorlaştırmışsınız.
Nasıl bir çözüm oluşturulur kısmını netleştiremedim kafamda.
Belki arkadaşlarımız bir şeyler üretebilir.

Araya bölüm ekleyeceğinize, kişiyerin bilgilerinin yanında yazdırsanız -ki Excel'de doğru veri tutma işlemi de böyle çalışır- işiniz ne kadar kolay olurdu.

Dosyanıza baktımda, mutlaka bir nedeni vardı tabi ama hayatınızı ne kadar zorlaştırmışsınız.
Nasıl bir çözüm oluşturulur kısmını netleştiremedim kafamda.
Belki arkadaşlarımız bir şeyler üretebilir.

Araya bölüm ekleyeceğinize, kişiyerin bilgilerinin yanında yazdırsanız -ki Excel'de doğru veri tutma işlemi de böyle çalışır- işiniz ne kadar kolay olurdu
Bu excel tablosundaki kriterlere göre personel sayılarını haftalık olarak yönetim kadrosuna sunuyorum. Bizim bazlı Görev bazlı sayıları veriyorum ama bunu da istiyorlar. Bende kafamda bunu nasıl yaparım da kolaylaştırırım diye düşündüm çözüm üretmedim. @Ömer BARAN Hocamın engin düşüncelerine fikirlerine ihtiyacım var :) Saygılarımla