Çözüldü Bir Tablodaki İlk 15e Girenleri Listelemek

Believing

Yıllık Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın Uzman arkadaşlar,

Ekteki çalışmanın "B30:N92" aralığındaki özet tablo başka bir sayfadan formüller yardımı ile oluşturuluyor.
"C6:K22" aralığındaki tablo örnek olması için manuel olarak oluşturuldu.
Positive, Neutral ve Negative başlıklarından oluşan, ilk 15'e girenlerin özetini oluşturmak istiyorum.
Tablolar her başlığın altında "Oran ( % )" 'a göre büyükten küçüğe göre oluşmasını sağlamak itiyorum.
"C6:K22" aralığındaki tabloları oluşturmak için en basit hali ile nasıl bir yöntem ve formüller kullanmalıyım?

Saygılarımla,

NOT: Çalışmanın formüller veya makro ile yapılmasının beni için herhangi bir önemi yoktur.

Ekli dosyalar

Sayın Admin ve Sayın Ezelk,

Ellerinize, emeğinize ve bilgilerinize sağlık. Öğrenmek adına çok güzel iki örnek çalışma edinmiş oldum.
Affınıza sığınarak bir soru daha sormak istiyorum.
3 ayrı tablo yerine bir tablo kullanarak, bir Combobox ile aynı bilgilere ulaşmayı nasıl sağlayabiliriz?

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

Makro ile oldukça kolay, formüller ile de KAÇINCI seçeneği ile olabilir kanaatindeyim ama denemek gerek, şu anda PC'de değilim, geç saate ancak bakabilirim.

Çözüm gelmezse o saate kadar öncelik makro ile sonra da formül ile destek olmaya çalışayım @Believing bey.

Bir de, ben olsam tabloyu 4 sütunda tutardım sadece.
Yani 3 seçenek için 3 ayrı tablo oluşturmaz, en sonuncu sütunda görev, süre ve ortalamanın hangi kriteri kapsadığını yazardım.
İşler böyle çok daha kolay hale gelir emin olun, tavsiye de ederim.

Sayın Ezel,

Konuya gösterdiğiniz ilgi ve yardım için size çok teşekkür ederim.
Ellerinize, emeğinize ve bilginize sağlık, çok güzel bir çalışma olmuş.
ALLAH sizden, sevdiklerinizden ve sebep olanlardan razı olsun.
Hakkınızı helal ediniz lütfen.

Saygılarımla,

Bir de, ben olsam tabloyu 4 sütunda tutardım sadece.
Yani 3 seçenek için 3 ayrı tablo oluşturmaz, en sonuncu sütunda görev, süre ve ortalamanın hangi kriteri kapsadığını yazardım.
İşler böyle çok daha kolay hale gelir emin olun, tavsiye de ederim.
Sayın Admin,

Sonuncu sütunlardaki "Görev Sayısı" yapılan satış sayısını ifade etmektedir.
"Oran (%)" tüm çalışanların yaptıkları satış toplamına olan oranı ifade etmektedir.
"Ortama Süre" çalışanların yaptıkları satışlara için harcadıkları zaman ortalamasını ifade etmektedir.

Benim için yukarıdaki isteklerin tamamının hangi yöntem ile yapıldığı önemli değildir. Benim için en basit yöntem ile yapılması ve başka çalışmalarıma uygulanabilirliği önemlidir. Makro daha basitse onu da öğrenmek isterim, zira makromu geliştirmem zorundayım.
Elbette tavsiyeleriniz bizim için çok önemli ve çalışmalarımı tavsiyede bulunan arkadaşların tavsiyeleri yönünde düzenlemeye çalışıyorum.
Sizlerde tanımadığınız insanların dertlerine ilaç oluyorsunuz. Sizleri takdir etmemek mümkün değildir.

Saygılarımla,

Sayın Ezel,

Konuya gösterdiğiniz ilgi ve yardım için size çok teşekkür ederim.
Ellerinize, emeğinize ve bilginize sağlık, çok güzel bir çalışma olmuş.
ALLAH sizden, sevdiklerinizden ve sebep olanlardan razı olsun.
Hakkınızı helal ediniz lütfen.

Saygılarımla,
Rica ederim, işinize yaramasına sevindim. Sağlıklı günler dilerim.

Konuyu başlatan
Yıllık Site Üyesi
Serik - ANTALYA
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
10