Çözüldü Benzer Verileri Makro ile Toplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bedirter

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2019
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Bu Çalışma kitabında 50 ye yakın sayfa bulunmaktadır. ben tüm sayfalardaki ortak verileri Ana Menüde H4 Hücresindeki Kalan Kısmında ürünün eş değer olduğu hücrelere makro ile toplamak istiyorum. mevcut sayfalar haricinde yeni eklenecek sayfalarında bu toplama dahil olması gerekiyor.
Yardımcı olabilirmisiniz.

Örneğin : sayfa1 de h iskele/topal iskele/yarım ayak vb.. öğelerin tüm biçim sıralanışı aynı, ben diğer tüm saylardaki bu verileri ana menüde kalan kısmına makro ile toplatmak istiyorum. yeni açılacak her sayfanında otomatik olarak bu toplama eklenmesini istiyorum.

teşekkürler

Ekli dosyalar

Çözüm
Merhabalar kullandığınız Formül =TOPLA('1:Sayfa44'!D3:D19) şu ise yeni sayfa eklediğinizde aralara ekleyin yani son sayfanız Sayfa44 olsun sıkıntı olmaz bu formül hepsinde de hesaplama yapar formülü değişmeye gerek kalmaz.
Yada en sonda boş bir sayfa açın ismini de SON olarak kaydedin... sonrada bu formülü yazıp sağa sürükleyin. =TOPLA('1:SON'!D3:D19) eklediğiniz yeni sayfa olursa da SON sayfasını hep en sona sürükleyin..
@bedirter

Sorunuzu hiç anlayamadım.
Seçeneklerden herhangi biri için olması gereken sonuçları,
elle yazarak/kopyala-yapıştır yaparak vs mevcut verilere göre eksiksiz olarak örneklendirip
bu sonuçlara nasıl ulaştığınıza/ulaşılacağına dair sayfa adı hücre adresi gibi net alanlar belirterek açıklamalar yazıp
yeni bir örnek belge eklerseniz iyi olur.

@bedirter

Sorunuzu hiç anlayamadım.
Seçeneklerden herhangi biri için olması gereken sonuçları,
elle yazarak/kopyala-yapıştır yaparak vs mevcut verilere göre eksiksiz olarak örneklendirip
bu sonuçlara nasıl ulaştığınıza/ulaşılacağına dair sayfa adı hücre adresi gibi net alanlar belirterek açıklamalar yazıp
yeni bir örnek belge eklerseniz iyi olur.
Ömer Bey Merhaba,
Aşağıda youtube linki attım, bu linkte yapılanın aynısını ben makro ile yapmak istiyorum haricen de, toplamını yaptığım sayfaların haricinde sonradan ekleme yaptığım her yeni sayfadaki verinin de ana menü KALAN H3 Hücresinin karşısına (I3 TEN DW3'e) kısmına yazmasını istiyorum. videodaki verileri kendi verilerim üzerinden özetlemem gerekir ise;
sayfa 1-2-3-4-5-6-7 vb.. sayfalarda D20 hücresinden DM20 hücresindeki rakamların Toplam Olarak Ana Menüde Birebir aynı olan I3 hücresinden başlayıp DW3 hücresine kadar eşit gelen başlıkların altında toplamasını istiyorum.
Link tarafımca (admin) silinmiştir.
Yardımınız için şimdiden Teşekkür Ederim

Sn. @bedirter

Formül yazmayı bilmiyorum demedim.

Sayfa(lar)ınızda (en azından birinde/birkaçında) veriler olsun ve bu verilere göre
nerede (hangi sayfa, hangi alana) hangi sonuçların (eksiksiz) alınması gerektiğini elle yazarak örneklendirmenizi istemiştim.
Ayrıca makro ile sonuç almak istiyorsunuz sanırım doğru mudur?

Sn. @bedirter

Formül yazmayı bilmiyorum demedim.

Sayfa(lar)ınızda (en azından birinde/birkaçında) veriler olsun ve bu verilere göre
nerede (hangi sayfa, hangi alana) hangi sonuçların (eksiksiz) alınması gerektiğini elle yazarak örneklendirmenizi istemiştim.
Ayrıca makro ile sonuç almak istiyorsunuz sanırım doğru mudur?
Ömer Bey Merhaba,
Yanlış anladınız sanırım, linki o mantığı makro yolu ile yapmak istiyorum diye ekledim. yoksa formül bilmiyorsunuz diye bir düşünce asla yok.

Örneğin; I3 hücresinde =TOPLA('1:Sayfa44'!D3:D19) yapıyorum. mevcutta açılmış tüm sayfaların I,J,K,L,M3 hücrelerine verileri topluyorum. ancak her defasında yeni sayfa açtığımda formülü tekrardan düzenlemem gerekiyor. benim istediğim ekleme yaptığım her yeni sayfayı otomatik olarak bu formülün işlevine dahil etsin. makro ile çözümü varsa harika olur. yoksa da formül ile istediğimi nasıl yapabilirim.

yanlış anlaşıldığım için tekrardan özür dilerim.

saygılar

Merhabalar kullandığınız Formül =TOPLA('1:Sayfa44'!D3:D19) şu ise yeni sayfa eklediğinizde aralara ekleyin yani son sayfanız Sayfa44 olsun sıkıntı olmaz bu formül hepsinde de hesaplama yapar formülü değişmeye gerek kalmaz.
Yada en sonda boş bir sayfa açın ismini de SON olarak kaydedin... sonrada bu formülü yazıp sağa sürükleyin. =TOPLA('1:SON'!D3:D19) eklediğiniz yeni sayfa olursa da SON sayfasını hep en sona sürükleyin..

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6