Çözüldü Belirlenen Metinden Kaç Tane Olduğunu Bulma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teyadih

Normal Üye
Kolay gelsin arkadaşlar. AJ sütununda bulunan unvanlardan AH sütunundaki unvanların sonundaki sıra numaralarını dikkate almadan kaç adet olduğunu AK sütununa yazacak bir formül ile AJ sütununda Soldan - ye kadar olan görev yerleri dikkate alınmak suretiyle aynı görev yerlerinden en sondaki görev yeri için AM sütununa 2 yazacak 2 formüle ihtiyacım var. Örnek dosya gönderiyorum teşekkür ederim

Ekli dosyalar

-- İlk sorunuzun cevabı:
Kod:
You must log in to view content
(1 satır)
-- İkinci sorunuzda olması gereken sonuçta hata var sanırım (İstanbul BİM Adalet Komisyonu, AJ sütununda 3 adet var iken siz 2 yazmışsınız)
Sonucu 3 olarak verecek formül ise aşağıdaki ilk formül.
Yok eğer adeti kaç olursa olsun 2 sonucunu istiyorsanız kırmızı renklendirdiğim kısmın yerine 2 yazmanız yeterli olur.
Kod:
You must log in to view content
(1 satır)

Teşekkür ederim sayın Baran elinize sağlık. İkinci formülde adeti kaç olursa olsun 2 sonucunu istiyordum ama formülü de not aldım bir yerde kullanırım diye. Sizden ve diğer arkadaşlardan aldığım tüm formülleri bir Excel sayfasına kayıt edip ihtiyaç oldukça bakıp yararlanıyorum.
Peki sayın Baran 2.formül için yazdığınız formülü son satıra değil de ilk satıra yazması için nasıl bir formül gerekir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6