T

Çözüldü Başlıktaki isimlere göre bilgi çekme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan teyadih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar. Yıllık izin takip listesinde de açıkladığım şekilde diğer çalışma kitaplarından başlıktaki isimlere göre bilgi çekecek formüle ihtiyacım var. Yardım edebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Merhaba.
Sadece Sayfa1'deki =EĞERHATA(İNDİS(.....);"") formülünüzü inceledim.
Formülde esas olarak bir sorun yok, formülü aşağıdaki gibi değiştirdiğimde sorunsuz sonuç alıyorum.
Başlıkların 1'den fazla hücre birleşştirilmiş olarak yer almasında bir sıkıntı olmaz.

Kapalı begedeki verilerin başlangıç satırı sabittir umarım.
Bu da sabit değil, değişkense formülü revize etmek gerekecek demektir.

Sıra no bilgisine atıf yapan kısmın yerine SATIR($A2) yazdım o kadar.
Tabi formüldeki belge adresini kendi belgenizin yol bilgisine göre değiştireceksiniz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Teşekkür ederim sayın Baran başlangıç satırı sabit genellikle. Formülü uygulayıp dönüş yapacağım. Size zahmet digerlerine de bakabilir misiniz?

KESİNLEŞEN isimli belgedeki yapı, bu belgenin kendisine müdahale etmeden bu sayfanın ham hali üzerinden
bege kapalıyken formülle verilerin alınabileceğini hiç sanmıyorum açıkçası.

Bence çıkar yol KESİNLEŞEN isimli belge üzerinde, 1 veya daha fazla sütunluk yardımcı alan kullanmak.
Zira bu belgenin TUTAR YANI YOK bence.
.

Bir de veri tekrarı var (aynı kişi 1'den fazla satırda).
Bu durum olmasaydı, şu formül uygulanıp sağa ve aşağı kopyalanabilirdi.

Tabi yol bilgisi yine düzeltilecek.

Kod:
(1 satır)

Sayfa1 ile Sayfa2 arasında ne fark var anlayamadım.
Verdiğim ilk formül, zaten SIRA NO bilgisini kullanmıyor. SATIR(A2) üzerinden kaynaktaki sırayla verileri getirir.

Şu düzensiz belgeyle ilgili olarak (belge kapalıyken deneyin)
şu formülü dizi formülü olarak uygulayıp sağa ve aşağı kopyalayarak dener misiniz?

YOL bilgisini düzeltin, düzeltirken TEK TIRNAKlara dikkat.

Kod:
(1 satır)

Şu düzensiz belgeyle ilgili olarak (belge kapalıyken deneyin)
şu formülü dizi formülü olarak uygulayıp sağa ve aşağı kopyalayarak dener misiniz?

YOL bilgisini düzeltin, düzeltirken TEK TIRNAKlara dikkat.

Kod:
(1 satır)
Merhaba sayın Baran formül örnek dosyamda çalıştı sıkıntı yok demiştim. Asıl dosyama uyguladığımda da çalıştı. Ancak yeniden deneme yapmak için UYAP'tan birinci aya ait kesinleşen izinler ile birinci aydan bugüne kadar kesinleşen izinler olmak üzere 2 sorgulama yaptım ve uyguladığımda ikisi de hata verdi. Kontrol ettiğimde başlıkların bulunduğu sütunların yerinin değiştiğini fark ettim. Sütunların yeri değiştiği içinde formüldeki {2;3;11;21;29;32;34;36}));"") alan işlevsiz kalmış oldu.
Örnekteki Yeni klasör - Kopya daha önce gönderdiğim örnek dosya onda sıkıntı yok diğer ikisi sütun değişen yerden sonrakileri vermedi.
Daha öncede belirttiğim gibi başlık satırının başladığı B9 daki SİCİL NO sabit ancak diğer başlık sütunları değişiyor maalesef.
Sayın Baran formül gönderdiğim 3 örnekte de çalışacak şekilde güncellenebilir mi?
Güncellenmez ise KESİNLEŞEN İZİNLER çalışma kitabı yeni çekilen bilgiler aynı isim ile kayıt edildiği için değişeceğinden
kesinleşen izinler çalışma kitabındaki bilgileri yardımcı alanı 1.YILLIK İZİN TAKİP çalışma kitabında kullanmak suretiyle alabilmemiz mümkün mü?
Kusura bakmayın sizi de yoruyorum.

Sistemden indirdiğiniz yeni bir belgeyi özel bigileri, farklı ama tutarlı bilgilerle değiştirerek foruma yüklerseniz bakılır elbet.
Soracağım şu; başlık satırı her zaman aynı mıdır? Evet ise daha kolay elbette.
Başlık satırının konumu değişiyorsa TEKİL bir başlık bilgisinin konumu formülle tespit edilebilir.
Başlıkların tümü TEKİL ise, hepsinin konumu formülle tespit edilebilir.

Bakmak lazım.

Gönderdiğim örnek 2 ve 3 yeni dosyaydı sayın Baran. Başlık ise B sütunundan başlıyor ve hep 9.satırda. Ancak B sütunundan sonraki başlıkların yeri değişiyor sürekli.
Şu anda bende uğraşıyorum dolaylı yoldan giderek. Örnek dosyada oldu asıl dosyamda da çalışırsa tamamdır sayın Baran. Çalışmazsa birden fazla örnekli çalışma sayfası hazırlarım. Bilgi vereceğim Teşekkür ederim

Belgeyi/yapıyı tam hatırlamıyorum.
Malum forumda çok fazla dosyayla meşgul oluyorum ve aklımda pek kalmıyor.

Başlık metinleri sabit ve her iki taraftada birebir aynı ise TOPLA.ÇARPIM işleviyle başlıkların sütun numaraları tespit edilebilir.
Şimdilik onu söyleyeyim, siz bakın.
OLmazsa yazarsınız bakarım.