I

Çözüldü Yeni dosya açınca excel gözükmüyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ismaill
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ismaill

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhaba
herhangibir excel dosyası üzerinde çalışıyorum ve dosya açık. outlookdan yada masaüstünden başka bir excel dosyası açmam gerekiyor. eğer açarsam ilk çalıştığım dosya kayboluyor. 2. açtığım dosyayı "x" kapatmadan ilk dosyayı göremiyorum. simge durumuna küçültsemde ilk dosya gözükmüyor. 2. dosyayı 3-4 defa açıp kapatıyorum bazen 5-6 defa. anca o zaman ikiside açılabiliyor.
yardımcı olabilirmisiniz

Biraz tahmin üzerine olacak ama aşağıdaki gibi bir deneyin bakalım.

Makrolu bir belge bazı ayarları durdurmuş/değiştirmiş, işlem sonrasında da normal ayarlarına döndürmemiş olabilir.

-- açık tüm excel belgelerini kapatın,
-- CTRL+ALT+DELETE tuşlarına basarak GÖREV YÖNETİCİSİni açın, Görev Yöneticisi ekranında İŞLEMLER kulakçığında
YANSIMA ADI başlığına fareyle tıklayarak listenin alfabetik sıralanmasını sağlayıp,
listede EXCEL.EXE varsa onu seçip GÖREVİ SONLANDIRIN ve Görev Yöneticisini kapatın.
-- Herhangi bir excel belgesini açın, alt taraftan herhangi bir sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp
KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin, açılacak VBA ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodu yapıştırıp çalıştırın.
-- Ardından bir tane yeni belge açıp bir kontrol yapın.

İşlem tamamsa, yapıştırdığınız kodları silip, o kodu yapıştırdığınız excel belgesini de kaydetmeden kapatın..

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(6 satır)

Biraz tahmin üzerine olacak ama aşağıdaki gibi bir deneyin bakalım.

Makrolu bir belge bazı ayarları durdurmuş/değiştirmiş, işlem sonrasında da normal ayarlarına döndürmemiş olabilir.

-- açık tüm excel belgelerini kapatın,
-- CTRL+ALT+DELETE tuşlarına basarak GÖREV YÖNETİCİSİni açın, Görev Yöneticisi ekranında İŞLEMLER kulakçığında
YANSIMA ADI başlığına fareyle tıklayarak listenin alfabetik sıralanmasını sağlayıp,
listede EXCEL.EXE varsa onu seçip GÖREVİ SONLANDIRIN ve Görev Yöneticisini kapatın.
-- Herhangi bir excel belgesini açın, alt taraftan herhangi bir sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp
KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin, açılacak VBA ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodu yapıştırıp çalıştırın.
-- Ardından bir tane yeni belge açıp bir kontrol yapın.

İşlem tamamsa, yapıştırdığınız kodları silip, o kodu yapıştırdığınız excel belgesini de kaydetmeden kapatın..

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(6 satır)
hocam
olmadı. hala aynı sıkıntı devam etmekte

Zaten tahmin üzerine cevap yazdığımı söylemiştim.
Açarken bu durumun yaşandığı bir excel belgesini iletin, ona bir bakalım.

Ayrıca bir de, EXCEL SEÇENEKLERİ >> EKLENTİLER >> sağ altta GİT düğmesine tıkladığınızda göreceğiniz EKLENTİ listesine bir bakın.
Kullandığıız (aktif durumdaki) bir eklenti de bu duruma neden oluyor olabilir onu kontrol edin.

.

Zaten tahmin üzerine cevap yazdığımı söylemiştim.
Açarken bu durumun yaşandığı bir excel belgesini iletin, ona bir bakalım.

Ayrıca bir de, EXCEL SEÇENEKLERİ >> EKLENTİLER >> sağ altta GİT düğmesine tıkladığınızda göreceğiniz EKLENTİ listesine bir bakın.
Kullandığıız (aktif durumdaki) bir eklenti de bu duruma neden oluyor olabilir onu kontrol edin.

.
Hemen hemen bütün dosyalarda oluyr. en son çalıştığım dosyayı ekliyorum

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...