Çözüldü Aynı ve Farklı Veriler Olan Sayfaları Birleştirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

selmanf

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba
Aşağıda ki sayfaların ayrı sayfalar olduğunu düşünürsek, sayfalar arasında aynı ve farklı olan veriler var. Ve bunların içinde tekrar eden veriler var. Üçüncü bir sayfada bu iki sayfada ki farklı verileri formülle birleştirmek istiyorum. Birleştirmede veriler tekrar etmemeli.
Yardımlarınız için teşekkür ederim

sayfa 1sayfa 2istediğim sayfa
ahmetahmetahmet
ahmetahmetmehmet
mehmetmehmetayşe
mehmetmehmetfatma
ayşealiali
ayşealiveli
fatmaveli
fatmaveli

Merhaba
Aşağıda ki sayfaların ayrı sayfalar olduğunu düşünürsek, sayfalar arasında aynı ve farklı olan veriler var. Ve bunların içinde tekrar eden veriler var. Üçüncü bir sayfada bu iki sayfada ki farklı verileri formülle birleştirmek istiyorum. Birleştirmede veriler tekrar etmemeli.
Yardımlarınız için teşekkür ederim

Veriler sayı ya da metin olabilir

Örnek dosya yüklemeniz daha hızlı cevap almanıza katkı sağlayacaktır. Örnek dosya olmayan sorular ile ilgilenmek pek istenilmeyen bir durum.

Merhaba,
Sayfa2 de 7.satıra sırasıyla 15007, kemal, 75 yazdım. Formülleri aşağıya sürükledim. Ancak sayfa 3 de bu alanlar gelmedi...bakmanız mümkün mü?

Merhaba,
Sayfa2 de 7.satıra sırasıyla 15007, kemal, 75 yazdım. Formülleri aşağıya sürükledim. Ancak sayfa 3 de bu alanlar gelmedi...bakmanız mümkün mü?
Merhaba Sayın @KMLZDMR .
Sayfa2'deki formülü aşağı doğru süreklediğinizi zaten belirtmişsiniz.
Ancak gönderdiğim belgede Sayfa3'te A, B ve D sütunlarındaki formüllerde gerekli düzenlemeyi yapmamışsınız demekki:
-- A ve B bütunlarındaki formüllerde Sayfa2!$D$3:$D$7 kısımları ile
-- D sütunundaki formülde yer alan Sayfa2!$A$3:$A$7 kısımlarının düzeltilmesi gerekir.
Tabi tüm formüllerde, atıf yapılan veri aralığı dolu olmayan satırları da kapsayacak şekilde,

örneğin A3 hücresindeki formül aşağıdaki şekilde de düzenlenebilirdi.

VBA:
You must log in to view content
(1 satır)
VBA:
You must log in to view content
(2 satır)
Verdiğim çözüm önerisi yöntemini kullanmak isteyenin keyfine kalmış bir durumdur bu.
.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9