Çözüldü ADO ile Kayıt Güncelleme Yapma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ssavas

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar.

Hizmet yılından ücretiz izin takibi modülünde bulunan izin_kontrol makrosunu süre kısıtlaması olmadan, kişinin hizmet yılı nedeniyle izin talebinde, en fazla iki kez ve toplamda 12 ayı geçmeyecek şekilde revize etmeye çalışıyorum. Ancak aşağıdaki hatadan kurtulamadım.

Ekran görüntüsü 2023-04-06 095807.webp

Ekli dosyalar

Çözüm
Sorun çözülmüştür arkadaşlar.
Kod bloğunda olması gereken
Kod:
You must log in to view
(1 satır)
kodunu ilgili yere eklemeyi unutmuşum. Yeni kayıt ve güncelleme işlemleri bu nedenle kısır döngüye giriyormuş.
Tekrar teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar.

Hizmet yılından ücretiz izin takibi modülünde bulunan izin_kontrol makrosunu süre kısıtlaması olmadan, kişinin hizmet yılı nedeniyle izin talebinde, en fazla iki kez ve toplamda 12 ayı geçmeyecek şekilde revize etmeye çalışıyorum. Ancak aşağıdaki hatadan kurtulamadım.

Ekran görüntüsü 2023-04-06 095807.png
rs.Open "SELECT COUNT(kimlik_no) FROM [izin_tablo] WHERE (izin_turu='Hizmet Yılından' AND kimlik_no = " & TextBox1 & ")", baglan, 1, 1
rs2.Open "SELECT SUM(izin_suresi) FROM [izin_tablo] WHERE (izin_turu='Hizmet Yılından' AND kimlik_no = " & TextBox1 & ")", baglan, 1, 1

Teşekkürler, bağlantı sorunu giderildi devamında farklı bir sorun zuhur etti. Yeni kayıt ve kayıt güncelleme işlemi sonrası 12 aylık süre aşılıyorsa tür uyumsuzluğu veriyor. Çözemedim.

Ekli dosyalar

Teşekkürler, bağlantı sorunu giderildi devamında farklı bir sorun zuhur etti. Yeni kayıt ve kayıt güncelleme işlemi sonrası 12 aylık süre aşılıyorsa tür uyumsuzluğu veriyor. Çözemedim.

12 aylık süre aşıldıktan sonra kaydetmeye devam etmesi mi gerekiyor

12 aylık süre aşıldıktan sonra kaydetmeye devam etmesi mi gerekiyor
12 aylık süre aşıldıktan sonra kayıt veya güncelleme işlemini yapmadan işlemin sonlanması gerekiyor.

Son düzenleme:
Sorun çözülmüştür arkadaşlar.
Kod bloğunda olması gereken
Kod:
You must log in to view
(1 satır)
kodunu ilgili yere eklemeyi unutmuşum. Yeni kayıt ve güncelleme işlemleri bu nedenle kısır döngüye giriyormuş.
Tekrar teşekkür ederim.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9