Çözüldü Açıklama Ekleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
EK'te ki çalışmada yapmak istediğim şey K sütunundaki ödeme tarihlerine ödeme tarihi girilmesiyle, J sütunundaki toplam hücresine örnekte olduğu gibi açıklama ekleme hususunda yardımlarınız rica ediyorum.

Ekli dosyalar

EK'te ki mesajı aldım.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2020-11-21 202451.webp
    Ekran görüntüsü 2020-11-21 202451.webp
    16.3 KB · Görüntüleme: 6
  • Ekran görüntüsü 2020-11-21 202222.webp
    Ekran görüntüsü 2020-11-21 202222.webp
    38.1 KB · Görüntüleme: 6
....yapmak istediğim şey K sütunundaki ödeme tarihlerine ödeme tarihi girilmesiyle, J sütunundaki toplam hücresine örnekte olduğu gibi açıklama ekleme ...
Sorunuzdan anlaşılan şey;
K sütununa elle veri gerişi yapacağınız,
veri girişi yapıldığında da J sütununa tarih şeklinde açıklama eklemek istediğiniz şeklinde.

Cevap verirken bilgisayarda denemiştim.

Demekki isteğiniz bu değilmiş.

.

Doğrudur; Yapmak istediğim şey K sütununda elle girilen tarih veri girişi yapıldığında da J sütununa tarih şeklinde açıklama eklemek istediğiniz şeklinde. Örneğin K sütununa 05.06.2020 girildiğinde "05.06.2020 TARİHİNDE TAMAMI ÖDENDİ." gibi.

Önceki kod cevabımı güncelledim.
K sütunundaki hücrenin satırında D sütunu hücresi boşsa, K sütununa tarih olmayan bir veri yazılırsa veya
D sütunundaki tarihten küçük bir tarih yazılırsa yahut K'daki veri silinirse; varsa da J sütunundaki açıklama silinir.

D sütununun dolu ve K'ya yazılan tarih D'deki tarihten büyükse J hücresine, K'daki tarih kullanılarak açıklama eklenir.

Sayfayı yenileyerek önceki cevabımı tekrar kontrol edin.

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
10