Halka Grafik ile Yıl Takibi Yapma

Halka Grafik ile Yıl Takibi Yapma isimli dosyada, yılı gün, ay ve hafta şeklinde bir halka grafik üzerinde gösterme işleminin nasıl yapılacağı öğretilir.

Excel'de tarih işleri ile ilgilenenler için yarar sağlayacağına inandığım bu dosyada, mouse over yöntemi ile üzerine gelindiğinde haftanın hangi dilimde olduğu grafikte görünür.

Halka Grafik ile Yıl Takibi Yapma

Üstte gördüğünüz dosyayı açtığınızda, hangi yılı grafiğe almak istiyorsanız, en sol başta o yılı yazmanız gerekir. Akabinde o yıla ait ay ve hafta bilgileri, Excel Formülleri ile kırılımlandırılacaktır.

Daha sonra mouse ile o herhangi bir hafta sayısının üzerinde gelmenize istinaden, o haftaya ait bilgilerin yer aldığı grafikteki kısımda renklenecektir.

NOTLAR:

  • Seçilen Hafta, Haftanın ait olduğu AY ve Ayın ait olduğu 3 Aylık (Çeyrek) DÖNEM Grafikte FARKLI Dolgu rengi ile gösterilir.
  • Aynı HAFTA içerisinde 2 Ayrı Aya ait günlerin bulunması durumunda, (İlk ve Son haftalar hariç) Hafta içerisinde Hangi Aydan daha fazla varsa o AY Grafik üzerinde gösterilir.

Kullanılan özellikler açısından dosyayı mutlaka incelemeniz tavsiyesiyle.
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Halka Grafik ile Yıl Takibi Yapma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Halka Grafik ile Yıl Takibi Yapma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 5-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
5   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...