Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak

Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak isimli bu dosyamızda, birden fazla kritere sahip arama ölçütleri olması halinde, aynı sonuca farklı formüllerle nasıl ulaşılacağını örneklendirdik.

Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak

Üst resimde göreceğiniz gibi bir tabloda X ve Y değerlerine göre sonuçları bulmak için farklı farklı formüller kullanabiliriz. Örnek dosyamızda, ÇOKETOPLA, İNDİS - KAÇINCI, ÇAPRAZARA, ARA ve TOPLA.ÇARPIM formülleri ile nasıl aynı sonuca ulaşıldığı göreceksiniz.

Sonuç aşağıdaki gibi görünekcektir:

image-20200614143211-2.png

ÇAPRAZARA formülünün sadece Excel 365 sürümünde kullanıldığını hatırlatalım.

Faydalı olması temennisiyle.

Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak - Excel Özellikleri:

İNDİS ARA KAÇINCI ÇOKETOPLA TOPLA.ÇARPIM ÇAPRAZARA
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel sayfası üzerinde yer alan verilerinize ekleme yapmanın farklı farklı yolları vardır. Shift tuşu ile ekleme yapmak ise çok fazla bilinmez.
Shift tuşu ile ekleme, silme yapmak için şu adımları uygulayın:
  1. Veri ekleyeceğiniz aralığı seçin. (Ekleme yapılacak son kısma kadar)  1. Fareyi, seçili alanın bittiği hücrenin sağ alt köşesine getirin. Koyu + şeklinde olan işaretçi farklı bir hal alacaktır.  1. Fare işaretçisi üst resimdeki gibiyken, farenin sol tuşunu basılı tutmak suretiyle, sağa, sola, aşağı doğru gittiğinizde ekleme yapacaktır.
  2. Yukarı doğru gittiğinde ise, gittiğiniz kadar hücrenin silindiği görülecektir.
Yükleniyor...