Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak

admin 14 Haziran 2020 VIP Dosya
Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak isimli bu dosyamızda, birden fazla kritere sahip arama ölçütleri olması halinde, aynı sonuca farklı formüllerle nasıl ulaşılacağını örneklendirdik.

Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak

Üst resimde göreceğiniz gibi bir tabloda X ve Y değerlerine göre sonuçları bulmak için farklı farklı formüller kullanabiliriz. Örnek dosyamızda, ÇOKETOPLA, İNDİS - KAÇINCI, ÇAPRAZARA, ARA ve TOPLA.ÇARPIM formülleri ile nasıl aynı sonuca ulaşıldığı göreceksiniz.

Sonuç aşağıdaki gibi görünekcektir:

image-20200614143211-2.png

ÇAPRAZARA formülünün sadece Excel 365 sürümünde kullanıldığını hatırlatalım.

Faydalı olması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
İNDİS - ARA - KAÇINCI - ÇOKETOPLA - TOPLA.ÇARPIM - ÇAPRAZARA

Daha önce yorum yapılmamış!

Onbinlerce satırlık Excel hücrelerinizin tamamı seçiliylen ve seçim bozulmadan verilerinizin en alt kısmına, en üst kısmına, en sağ kısmına ya da en son kısmına kolayca gitmek için, sağ ve altta bulunan kaydırma çubuklarının üzerindeyken sağ tıklamanız ve ilgili alana gitmeyi seçmeniz yeterli olacaktır.

Yükleniyor...