Ücretsiz dosya indirmek için üyelik oluşturup, dosyayı indirip işini gördükten sonra, "hesabımı silin" şeklinde aldığımız artan talepler kapsamında; yayın hayatımız devam ettikçe ÜCRETSİZ DOSYA İNDİRME özelliğimizi devre dışı bırakmış bulunuyoruz.

Sitemizden dosya indirmek için Üyelik Paketi satın alabilirsiniz ya da dilerseniz İletişim bölümünden hesap silme talebinde bulunabilirsiniz.

Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak

Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak isimli bu dosyamızda, birden fazla kritere sahip arama ölçütleri olması halinde, aynı sonuca farklı formüllerle nasıl ulaşılacağını örneklendirdik.

Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak

Üst resimde göreceğiniz gibi bir tabloda X ve Y değerlerine göre sonuçları bulmak için farklı farklı formüller kullanabiliriz. Örnek dosyamızda, ÇOKETOPLA, İNDİS - KAÇINCI, ÇAPRAZARA, ARA ve TOPLA.ÇARPIM formülleri ile nasıl aynı sonuca ulaşıldığı göreceksiniz.

Sonuç aşağıdaki gibi görünekcektir:

image-20200614143211-2.png

ÇAPRAZARA formülünün sadece Excel 365 sürümünde kullanıldığını hatırlatalım.

Faydalı olması temennisiyle.

Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak - Excel Özellikleri:

İNDİS ARA KAÇINCI ÇOKETOPLA TOPLA.ÇARPIM ÇAPRAZARA

Etiketler

#Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak
Sayın ziyaretçi,

Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Farklı Yöntemlerle Çok Kriterli Arama Yapmak isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Çalışma sayfalarının adlarının bulunduğu sekmelerden herhangi birinin ya da Shift Ctrl tuşlarına basmak suretiyle fare ile çoklu seçerek çoklu olacak şekilde seçtikten sonra, üzerine sağ tıklatıp, renklendirebilirsiniz.

image-20200617000401-1.png

Sonuç:

image-20200617000558-2.png
Yükleniyor...