Excelde Git Ara Bul Getir Formülü

Excelde Git Ara Bul Getir Formülü isimli içerik, bir sayfada bulunan verilerin adetlerini diğer sayfada formülle nasıl kolayca bulacağınızı öğretir.

Excelde Git Ara Bul Getir Formülü

Excelde Git Ara Bul Getir Formülü

Başlangıç düzeyindeki Excel kullanıcıları için, bir sayfada var olan verilerin eksik olanlarını, diğer sayfada "Git Ara Bul Getir" yaklaşımı ile listeler.

Bulma ile ilgili ihtiyacına bağlı olarak bu sayfamıza erişenlere, Excel Eksik Sayıları Bulma, Çift Sayılardan Eksik Olanları Bulmak, Taki̇p Eden Sayılarda Eksik Olanı Bulmak, Karışık Sıralanmış Sayılarda Eksik Olanı Bulmak isimli dosyalarımızı mutlaka incelemesini öneririm.

Excelde Git Ara Bul Getir Formülü - Excel Özellikleri:

DÜŞEYARA

Etiketler

#Excelde Git Ara Bul Getir Formülü
Bu dosyayı sadece VIP Üyelerimiz indirebilir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de=C3*D8 hücresi göreceli bir başvuru türüdür. Yani bu formülü 2 hücre aşağıya kopyaladığınız formülünüz =C5*D10 halini alır. Excel'deki kullanılan Göreceli başvuruları Mutlak başvuru haline getirmek için $ işaretini kullanırız. Eğer başvurunuzu Mutlak (Sabit diye bilinir) başvuru haline getirmek isterseniz formülünüzü yazdıktan sonra F4 tuşunu kullanabilirsiniz. Formülünüzü yazdıktan sonra F4 tuşuna bir kez basarsanız hücre sabitlenir. Sonraki F4 tuşuna basmaya devam ettiğiniz zaman satırın veya sütun kısmının da sabitlendiğini görürsünüz.
Bir kez F4'e basın $A$10
2.Kez basınca A$10
3.Kez basınca $A10
4.Kez basınca A10
Yükleniyor...