Excel Virgülden Sonrasını Silme

Excel Virgülden Sonrasını Silme isimli dosya, hücrede virgülden sonra gelen ondalık değerlere dair nasıl işlem yapılacağını öğreten formüller içerir.

Excel Virgülden Sonrasını Silme

Excel Virgülden Sonrasını Silme

Üstte gördüğünüz üzere, ondalık olarak uzunca veriye sahip iki ayrı değer bulunmaktadır. Formüllerin bir kısmı virgülden sonraki iki değeri olduğu gibi bırakıp, bir kısmı ise matematiksel olarak olması gereken şekilde üst yuvarlamasını yapmıştır. Sizin hangi kullanıma ihtiyacınız varsa, örnek dosyamızdan inceleyebilirsiniz.

Dosyada kullanılan yöntemlerde yer alan tüm formüller aşağıdaki listede yer almaktadır. Ondalık Yuvarlama ve Ondalık Formülü Örnekleri isimli dosyaları da inceleyip, fikir edinebilirsiniz.

Excel Virgülden Sonrasını Silme - Excel Özellikleri:

BİRLEŞTİR BUL EĞER TAMSAYI PARÇAAL YUVARLA MBUL
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Excel Virgülden Sonrasını Silme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel Virgülden Sonrasını Silme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Kaydet / Alternatif Shift F12
Satır Seçme Shift Space
Formül Ekle Shift F3
İşlev Ekle Penceresini Açma Shift F3
Bul Penceresini Açma Ctrl F

#BAŞV!(#REF!) Hatası

Formül ile geçersiz bir hücreye başvuru yapmaya çalıştığınızda karşılaşırsınız. Ya da formüllerin başvurduğu bir hücreyi, satırı, sütunu sildiğinizde diğer formüllü hücrede bu hata görüntülenir.

Bu hatayla karşılaştığınızda, tekrardan veri alınacak hücre ya da aralığa tekrar başvuru yapmanız gerekecektir. Daha detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...