Excel Kutu Grafik Şablonu

Excel Kutu Grafik Şablonu isimli dosyada, boxplot olarak bilinen türde bir grafiğin yapılışını ve ince detaylarının nasıl kurgulandığı öğretilmektedir.

Excel Kutu Grafik Şablonu

Excel BoxPlot Grafiği

Excel ile farklı türde grafik yapmak, grafik uyarlamak isteyenler için arşivimizdeki bu örneği paylaşmak istedik. Bu dosyada, kutu tipi (boxplot) bir grafiğin nasıl yapıldığı örneklendirilmiştir. En basit olarak iki bölgede ay bazlı yapılan satışlar sonrasında, 4 ayrı kritere göre veriler kutu grafiğe yansıtılmaktadır.

Kriterlerden hangisini kutu grafiğe yansıtmak istiyorsanız, ayarlar kısmındaki formülleri değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Excel Kutu Grafik Şablonu - Excel Özellikleri:

MAK ORTANCA MİN DÖRTTEBİRLİK ChartObjects Chart
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Excel Kutu Grafik Şablonu isimli dosya, sadece sitemize üye kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Bu dosyayı, sitemize hemen Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız halinde, VIP Üyelik Paketi sahibi olmadan ÜCRETSİZ olarak indirebilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel sayfası üzerinde yer alan verilerinize ekleme yapmanın farklı farklı yolları vardır. Shift tuşu ile ekleme yapmak ise çok fazla bilinmez.
Shift tuşu ile ekleme, silme yapmak için şu adımları uygulayın:
  1. Veri ekleyeceğiniz aralığı seçin. (Ekleme yapılacak son kısma kadar)  1. Fareyi, seçili alanın bittiği hücrenin sağ alt köşesine getirin. Koyu + şeklinde olan işaretçi farklı bir hal alacaktır.  1. Fare işaretçisi üst resimdeki gibiyken, farenin sol tuşunu basılı tutmak suretiyle, sağa, sola, aşağı doğru gittiğinizde ekleme yapacaktır.
  2. Yukarı doğru gittiğinde ise, gittiğiniz kadar hücrenin silindiği görülecektir.
Yükleniyor...