ExcelDepo

Kasördeki İsimlerden Türkçe Karakterleri Temizleme

Kasördeki İsimlerden Türkçe Karakterleri Temizleme​

Kasördeki İsimlerden Türkçe Karakterleri Temizleme isimli dosyamız, bilgisayarınızın herhangi bir klasöründeki dosyaların isimlerini global hale getirir.

Türkçe karakterler ya da dosya isimleri verilirken kullanılan boşluk, özel karakter gibi işaretler, bazı durumlarda bozulmalar yaşayıp, tuhaf karakterlere dönüşebilirler. Bu gibi durumlarda çok ciddi sorunlar yaşarsınız. Aradığınızı bulamamak iş hayatında gerçekten büyük bir kaos sebebi olacaktır. Böyle bir risk ile karşı karşıya kalmamak adına, bilgisayarınızda dosya muhafaza ederken, Türkçe ya da özel karakterleri kullanmamanızı tavsiye ederim.

Dosyamız, bu tür bir dönüşüm için size kolaylık sağlayacaktır. Seçtiğiniz klasördeki Türkçe ya da özel karakterleri kolayca dönüştürme işlemi yapar. Örnek bir dönüşüm:

Mayıs 2016 Transferler.xlsx

Üstteki veride hem Türkçe karakter (ı harfi) hem de özel karakter diye nitelendireceğimiz boşluk bulunmaktadır. Bu kaydın tavsiye edilen hali:

Mayis_2016_Transferler.xlsx şeklinde olmalıdır. Dosyamızda yazılı olan kodlar ile bu tür değişimleri anında yapabilirsiniz.

Dosyayı indirin, kodu çalıştırın ve arkanıza yaslanın, Excel gerisini halleder...

Bu Dosyada Kullanılan Excel Özellikleri​

Resul Kurt Danışmanlık

Son incelemeler

Faylandığım bir dosya oldu, teşekkürler.
Geri
Üst