Sitemiz yeni bir script ile devreye alınmıştır

Tüm üyelerimizin parolaları özel bir yöntemle şifrelendiği için tarafımızca bilinmesi mümkün olmadığından dolayı, sitemizden yeni bir parola belirlemeniz gerekmektedir.
Hiç bir üyemizin mağdur olmaması için, eski sitemizi bir süre ExcelDosyalari.Com adresinde muhafaza etmekteyiz. Aynı bilgileriniz ile ExcelDosyalari.Com adresinden giriş yapabilirsiniz.
Parola Sıfırlama
  • Excel Arşivi

    Sitemizde yer alan binlerce Excel Dosyasını indirmek için VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.

    VIP ÜYE olmak için BURAYA tıklamanız yeterli olacaktır.

İşlemi tersine çevirme

İşlemi tersine çevirme V1

indirmek için izniniz yok
İşlemi tersine çevirme
indirmek için izniniz yok

Excel tablolarımızı bazen tersine çevirmek isteyebiliriz. Bu işlemi yapmak için Excel'in İşlemi Tersine Çevir (Transpose) özelliğini kullanmamız gerekir.
Bu işlem için tablomuzu seçer, Kopyala (Ctrl + C) deriz. Daha sonra direk Yapıştır (Ctrl + V) demeyip, Özel Yapıştır (Paste Special) seçeneğini kullanıp tablomuzun görünümün tam tersi olacak hale getirebiliriz. Peki ya bu işlemi asıl tablomuza veri girdikçe, başka bir tabloda ters çevrilecek şekilde yapmak istesek?

Aşağıdaki gibi bir tablomuz var diyelim.Biz bu tabloyu aşağıdaki hale getirmek ve üst tablomuzun verilerini değiştirince de alt tablomuz otomatik değişsin istiyoruz. Normalde bu tabloda az veri olduğu için işimiz kolay olabilir ama binlerce satır, sütundan oluşan bir tablo ise verilerimiz?Yukarıdaki videomuzu izleyerek adımlarını görebilirsiniz.
Yararlı olması temennisiyle...

Yazar

İndirilme
2
Görüntüleme
1,983
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme

OrkmesB Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst