Devamsızlık Yapan Çalışanların Listelenmesi

Devamsızlık Yapan Çalışanların Listelenmesi isimli dosya, işe gelmeyen işçilerin toplam çalışan listesi içerisinden nasıl kolayca bulacağınızı öğretmektedir.

İşyerlerinde hemen hemen her gün işe gelen, gelmeyen gibi analizler, raporlar hazırlanmaktadır. Eğer gelişmiş bir PDKS sisteminiz yoksa, devam takip için Excel kullanmak kaçınılmaz olacaktır.

Biz de buradan yola çıkarak, bir işyerinde işe gelmeyen çalışanların, toplam çalışan ve işe gelenlere göre kolayca bulmanızı sağlayacak bir örnek ürettik.

Devamsızlık Yapan Çalışanların Listelenmesi

Her işyerinde mutlaka tüm çalışanların bir listesi vardır. Bir de o gün işe gelenleri de kolayca bilirsiniz. Örnek dosyamızda hazırladığımız 3 ayrı yöntem ile sonuca ulaştık. Özellikle İnsan Kaynakları çalışanları için oldukça faydalı bir örnektir.

Dosyadaki 3 ayrı yöntemden ilki yeni nesil dinamik Excel formülleri ile yapılmıştır. Eğer Ofis 365 kullanıcısı değilseniz, bu formüller sizde çalışmayacaktır. Diğer 2 alternatif ile olan formülleri kullanabilirsiniz.

Devamsızlık Yapan Çalışanların Listelenmesi - Excel Özellikleri:

TOPLAMA EĞER EĞERHATA İNDİS EYOKSA KAÇINCI SATIR KÜÇÜK FİLTRE

Etiketler

#Devamsızlık Yapan Çalışanların Listelenmesi
Sayın ziyaretçi,

Devamsızlık Yapan Çalışanların Listelenmesi isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Devamsızlık Yapan Çalışanların Listelenmesi isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Özel Yapıştır Penceresini Açma Ctrl Alt V
Filtre Ekleme/Kaldırma Ctrl Shift L
Eğik Yazdırma Ctrl T
Kes / Alternatif Shift Delete
Üstteki Veriyi Kopyalama Ctrl D
Alttaki gibi bir tablonuz olduğunu varsayalım.

Örnek Tablo

Normal şartlarda B2:B7 aralığını kopyala deyip, C2 hücresine yapıştırdığımızda; B2:B8 aralığındaki verilerin aynısı C2:C8 aralığına yapıştırılır ve C4 hücresinde bulunan HAYIR değeri silinir. B2:B8 aralığında bulunan EVET değerlerini HAYIR değerini koruyarak yapıştırmak istersek;
Kopyala -> Özel Yapıştır seçeneklerinden -> Boş Olanları Atla seçeneğini işaretlememiş yeterli olacaktır.

Boş Olanlar Nasıl Atlanır?
Yükleniyor...