Çoklu Sütunlardaki Verileri Tek Sütunda Listeleme

Çoklu Sütunlardaki Verileri Tek Sütunda Listeleme isimli dosya, birden fazla sütunda yer alan verileri, Excel Formülleri ile tek sütunda listemeleyi öğretir.

Çoklu Sütunlardaki Verileri Tek Sütunda Listeleme

Çoklu Sütunları Tekli Sütuna İndirme

Bu dosyamız, bir soru kapsamında hazırlanarak, bir örneğide sitemize eklenmiş bir içeriktir. Sorudaki ihtiyaç, tarih ve isim bazlı olarak yazılmış ve yan yana birden fazla sütunu barındıran veriler arasında, tek bir isme ait tarihlerin tek sütunda listelenmesi şeklindedir.

Veriler, üst kısımdaki ekran görüntüsünün sol kısmındaki gibi konumlandırılmıştır. Bu verilerin arasından, isimler seçilmiş ve listeye alınmıştır. Açılan listeden seçilen isim sonrasında ise, 3 ayrı yöntemle, tek sütunda listelenme gerçekleştirilmiştir. Bu listeleme yapılırkende, çoklu sütunlardaki veriler koşullu biçimlendirme özelliği ile renklendirilmiştir.

Benzer türde ihtiya duyanlar için oldukça faydalı ve öğretici formüller yer almaktadır.

Çoklu Sütunlardaki Verileri Tek Sütunda Listeleme - Excel Özellikleri:

TOPLAMA SÜTUN EĞERHATA İNDİS DOLAYLI MOD SATIR SATIRSAY METNEÇEVİR Koşullu Biçimlendirme Veri Doğrulama
Sayın ziyaretçi,

Çoklu Sütunlardaki Verileri Tek Sütunda Listeleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Çoklu Sütunlardaki Verileri Tek Sütunda Listeleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel çalışma sayfalarında, A sütununun hemen üzerinde bulunan Ad Kutusuna bir kez tıklayıp, örneğin: A2:C50 yazarak hızlı bir şekilde alan seçebilirsiniz.
Yükleniyor...