ÇAPRAZARA ile Yatay Verilerde Arama

ÇAPRAZARA ile Yatay Verilerde Arama isimli dosyamız, ÇAPRAZARA Formülünü kullanarak yatay sıralanmış verilerde arama yapmayı öğretir.

Veriler

Excel genellikle satır bazlı olarak verilerin tutulmasına yönelik formülüze edilmiştir. Aynı zamanda gelişmiş bir veritabanı olan Excel'de verilerinizi satır bazlı ve bir mantık dahilinde tutarsanız, raporlama yapmanızda çok kolay olacaktır. Lakin bazı durumlarda üst resimde göreceğiniz şekilde tutulmuş verilere de rastlayabilmekteyiz.

Bu gibi verilerde arama yaparken Geleneksel Excel Formülleri arasında yer alan YATAYARA formülünü kullanabiliriz. Şu an için Excel 365 kullanıcılarının faydalanabileceği, muhteşem özelliklerle donatılmış olan ÇAPRAZARA formülü ise, artık YATAYARA formülüne gerek kalmadan bu tür verilerde arama yapmamıza olanak tanır.

ÇAPRAZARA ile Yatay Verilerde Arama

Üstteki veritabanına göre karşılık gelecek oranların bulunması işleminde YATAYARA yerine ÇAPRAZARA kullanılmıştır.

Excel 365 kullanıcısı olanların faydalanması temennisiyle.

ÇAPRAZARA ile Yatay Verilerde Arama - Excel Özellikleri:

ÇAPRAZARA

Etiketler

#ÇAPRAZARA ile Yatay Verilerde Arama
Sayın ziyaretçi,

ÇAPRAZARA ile Yatay Verilerde Arama isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

ÇAPRAZARA ile Yatay Verilerde Arama isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel hücresine alt alta olacak şekilde veri yazdırmak isterseniz, bunun en kolay yöntemi Alt + Enter tuşların birlikte kullanmaktır.

Böylece bir hücrede kolayca alt alta veri yazabilirsiniz.

Alt + Enter
Yükleniyor...