Bir Listede Yer Almıyorsa Çarpı Atma

Bir Listede Yer Almıyorsa Çarpı Atma isimli dosya, kontrol edilen içeriğin listede ismi yoksa, yanına çarpı işareti koymaya yarayan bir örnek içerir.

Bir Listede Yer Almıyorsa Çarpı Atma

Listede Yoksa Çarpı At

Üst resimde görüneceği üzere, sağ kısımda esas alacağımız bir listemiz var. Hepimizin genelde elle yaptığı bir işlemdir bu işlem. Önümüzde yazılı isimler olur, esas aldığımız listede o isimler yoksa, hemen önüne bir çarpı atarız. Dosyamızda aynen bu işlevi Excel üzerinden yapmaya yaramaktadır.

Oldukça basit bir yöntem olup, dosyalarınızda görsel olarak güzel görünecek kontroller oluşturmanızı sağlar. Çarpı işaretleri çok belli olmasa da, Koşullu Biçimlendirme ile Kırmızı olarak renklendirilmiştir.

Bir Listede Yer Almıyorsa Çarpı Atma - Excel Özellikleri:

EĞERSAY EĞER Koşullu Biçimlendirme Ad Tanımla

Etiketler

#Bir Listede Yer Almıyorsa Çarpı Atma
Sayın ziyaretçi,

Bir Listede Yer Almıyorsa Çarpı Atma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Bir Listede Yer Almıyorsa Çarpı Atma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

=EĞER($C3=$E3;"";"X")


Bu formül doğru sonucu vermeyecektir.Excel hücrelerinizde, ok tuşlarının dışında;

  • Enter tuşu ile alt hücreye,
  • Shift + Enter tuşları ile üst hücreye
  • Tab ile sağ hücreye,
  • Shift + Tab tuşları ile sol hücreye
gidebilirsiniz.
Yükleniyor...