Bir Listede Yer Almıyorsa Çarpı Atma

Bir Listede Yer Almıyorsa Çarpı Atma isimli dosya, kontrol edilen içeriğin listede ismi yoksa, yanına çarpı işareti koymaya yarayan bir örnek içerir.

Bir Listede Yer Almıyorsa Çarpı Atma

Listede Yoksa Çarpı At

Üst resimde görüneceği üzere, sağ kısımda esas alacağımız bir listemiz var. Hepimizin genelde elle yaptığı bir işlemdir bu işlem. Önümüzde yazılı isimler olur, esas aldığımız listede o isimler yoksa, hemen önüne bir çarpı atarız. Dosyamızda aynen bu işlevi Excel üzerinden yapmaya yaramaktadır.

Oldukça basit bir yöntem olup, dosyalarınızda görsel olarak güzel görünecek kontroller oluşturmanızı sağlar. Çarpı işaretleri çok belli olmasa da, Koşullu Biçimlendirme ile Kırmızı olarak renklendirilmiştir.

Bir Listede Yer Almıyorsa Çarpı Atma - Excel Özellikleri:

EĞERSAY EĞER Koşullu Biçimlendirme Ad Tanımla
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Bir Listede Yer Almıyorsa Çarpı Atma isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

=EĞER($C3=$E3;"";"X")


Bu formül doğru sonucu vermeyecektir.#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...