ADO ile Kritere Göre Veri Listeleme

ADO ile Kritere Göre Veri Listeleme isimli dosyamız, en basit haliyle ADO ile kriter bazlı veri listelemenin nasıl yapılacağı örneğidir.

Öncelikle ADO'nun ne olduğu hakkında bilgisi olmayanların, https://www.exceldepo.com/ado-baglanti-ve-kayitseti-nesnelerinin-acilmasi-7571 linkindeki makalemizi incelemelerini tavsiye ederim.

Bu örneğimiz ise ADO'ya adım atmak isteyenler için oldukça kolay ve anlaşılırdır.

Veri Tablosu

Elimizde, üst resimde gördüğünüz gibi basit bir tablo bulunmaktadır. Burada yapmak istediğimiz husus, belirli bir kritere bağlı olarak veriler isimli sayfadaki yer alan değerleri, rapor sayfasına aktarmaktadır.

Dosyamızdaki kriterler, iki aynı sicilde bulunan Ayrılış Tarihlerinden en büyük olan neyse, sadece onların aktarılması şeklindedir.

İlgili makroyu çalıştırdığımızda, aşağıdaki ekran görüntüsü oluşmaktadır:

ADO ile Kritere Göre Veri Listeleme

Faydalı olması temennisiyle
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#ADO ile Kritere Göre Veri Listeleme
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel sayfanızda yer alan 0 değerlerini gizlemek için, 0 değerlerinizin olduğu alanı seçip, sağ tıkladıktan sonra; Hücre Biçimlendir -> Sayı sekmesi -> İsteğe Uyarlanmış kısmına tıklayıp, Tür kısmına: 0;-0;;@ yazmanız yeterli olacaktır.
Yükleniyor...