ADO ile Kritere Göre Veri Listeleme

ADO ile Kritere Göre Veri Listeleme isimli dosyamız, en basit haliyle ADO ile kriter bazlı veri listelemenin nasıl yapılacağı örneğidir.

Öncelikle ADO'nun ne olduğu hakkında bilgisi olmayanların, https://www.exceldepo.com/ado-baglanti-ve-kayitseti-nesnelerinin-acilmasi-7571 linkindeki makalemizi incelemelerini tavsiye ederim.

Bu örneğimiz ise ADO'ya adım atmak isteyenler için oldukça kolay ve anlaşılırdır.

Veri Tablosu

Elimizde, üst resimde gördüğünüz gibi basit bir tablo bulunmaktadır. Burada yapmak istediğimiz husus, belirli bir kritere bağlı olarak veriler isimli sayfadaki yer alan değerleri, rapor sayfasına aktarmaktadır.

Dosyamızdaki kriterler, iki aynı sicilde bulunan Ayrılış Tarihlerinden en büyük olan neyse, sadece onların aktarılması şeklindedir.

İlgili makroyu çalıştırdığımızda, aşağıdaki ekran görüntüsü oluşmaktadır:

ADO ile Kritere Göre Veri Listeleme

Faydalı olması temennisiyle

ADO ile Kritere Göre Veri Listeleme - Excel Özellikleri:

RunAutoMacros ExecuteExcel4Macro
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

ADO ile Kritere Göre Veri Listeleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

ADO ile Kritere Göre Veri Listeleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel hücresine alt alta olacak şekilde veri yazdırmak isterseniz, bunun en kolay yöntemi Alt + Enter tuşların birlikte kullanmaktır.

Böylece bir hücrede kolayca alt alta veri yazabilirsiniz.

Alt + Enter
Yükleniyor...