UserForm Üzerinden Başka Sayfaya Kayıt Yapma

Çözüldü UserForm Üzerinden Başka Sayfaya Kayıt Yapma

mhezer

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Merhaba, @cesur Hocama Değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sayfa1 de Talep yapan kolonuna talebi oluşturan kişinin Sayfa2'deki TC No'sunun gelmesi ile ilgili olacak. Ayrıca, Yapılan kayıt sonrasında Sayfa3 de (A3:E8) arasına talebi oluşturan bilgisi; (A11:F16) arasına ihtiyaç sahibi kişilerin bilgisini aktarmak istiyorum. UserForm1 üzerinden ListBox1'e çift tıkladığımda Sayfa3'e UserForm1 üzerinde Kişi Sayısı TextBox'ından kaç kişi nin bilgisini girdiysem Talepte bulunan kişinin bilgisi ile birlikte Sayfa3'e bu kişilerin bilgilerini aktarmam gerekiyor. Ekli resim dosyasında belirtmeye çalıştım. Talep açan tek kişi olacak ama ihtiyaç sahibi birden fazla kişi olabilir. Sayfa3'e bu şekilde aktarmak istiyorum.

Destekleriniz için teşekkür ederim.

Talep eden ve İhtiyaç Sahipleri.webp

İlk Kayıt Ekranı.webp

Ayrıca bir durumu belirtmek istiyorum. İlk kayıt sırasında Sayfa3'e istediğim gibi kayıt işlemini gerçekleştirebiliyorum. Daha sonra hangi ListBox1 üzerinden Çift tıklama yaptığımda Sayfa3'e sadece seçtiğim satırı aktarıyor. İlk kayıt işlemi sırasında ki gibi olmasını istiyorum. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Günaydın Değerli Arkadaşlar;
#1 mesajımdaki konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?

İlk kayıt sırasında Sayfa3'e istediğim gibi kayıt işlemini gerçekleştirebiliyorum. Daha sonra USerForm1 üzerinden ListBox1'a Çift tıklama yaptığımda Sayfa3'e sadece seçtiğim satırı aktarıyor. Talebi açan kaç kişi için talep oluşturduysa Sayfa3 de (A3:E8) arasına talebi oluşturan bilgisi; (A11:F16) arasına ihtiyaç sahibi kişilerin bilgisini aktarmak istiyorum.

@cesur Hocam, Yapmak istediğim işlem kısaca şu şekilde.

UserFomdan talep oluştururken Kişi Saysı TaxtBoxına girilen sayı kadar altta TextBox açılıyor. Açılan bu textBoxlara girilen veriler kayıt esnasında Sayfa3 e gidiyor. Buraya kadar problem yok.

Sonrasında Listbox üzerinden kayıt seçildiğinde Sayfa3 e veri eksik gitmektedir. Talep açan kişiyi (A3:E8) arasına, ihtiyaç sahibi kişileri de (A11:F16) arasına Talebi açan kişi sayısını kaç girmişse ona göre Sayfa3 e getirsin istiyorum. Yani bir şekilde Sayfa2 deki talbi açan kişi ile Sayfa1 deki ihtiyaç sahiplerini bir ID veya başka bir şekilde birbirine bağlamalıyım.